Вугільні грилі
Сучасною альтернативою старого дров'яного мангала стає вугільний гриль. Його плюси вже оцінили користувачі Європейських країн і Америки, випробувавши широкий функціонал і зручність приготування різних страв барбекю.
Компанія Luchesk пропонує великий вибір вугільних грилів різних типів від провідних світових брендів: Chazelles, Enders, Invicta, Weber, Napoleon. Гарантійний термін експлуатації становить від 2 до 5 років.
Конструктивні особливості
Конструкція вугільних грилів представляє собою чашу або короб, в яких розпалюється вогонь на деревному вугіллі. Над ним розміщується решітка або вертел для приготування м'яса, риби, овочів. Знизу знаходиться ящик для золи.
По суті, конструкція гриля на вугіллі схожа на мангал, але більш вдосконалена. Їжа знаходиться ближче до вогню, стінки пристрою активно беруть участь в приготуванні, перерозподіляючи тепло, крім того багато моделей передбачають наявність кришки, що зберігає потрібну робочу температуру. Тому вугільний гриль барбекю з кришкою отримує більш високі відгуки користувачів.
Гриль на вугіллі може доповнюватися ніжками на колесах, полками для посуду і продуктів, бічними крилами для зручності, додатковими решітками, вертелами, і іншими аксесуарами. Моделі комплектуються системами простого розпалювання, вбудованими термометрами і таймерами.
Різновиди грилів на деревному вугіллі
За способом застосування вугільні грилі поділяються на такі види:
- Стаціонарні – комплекси барбекю з вбудованими чавунними грилями на вугіллі.
- Переносні – компактні моделі, які легко переносити і перевозити в багажнику для поїздок на природу або брати в похід.
- Мобільні – вироби на ніжках або на колесах, які можна переносити і перевозити на інше місце.
- Настільні – розміщуються на столі або тумбі, можуть мати короткі ніжки.
За матеріалами:
- Сталеві – легка низьковуглецева або нержавіюча сталь;
- Чавунні – товстостінний сірий чавун;
- Керамічні – екологічні і прості в догляді барбекюшниці.
За формою вугільний гриль може бути круглий і прямокутний.
Принцип роботи вугільних грилів
Гриль на деревному вугіллі готує їжу завдяки розпеченому вугіллю. Прообразами сучасного вугільного барбекю можна вважати азіатський тандир і японський камадо. Це печі, в яких приготування продуктів відбувається від жару вугілля. Закриті кришкою грилі дозволяють швидше і якісніше просмажувати продукти, витрачаючи на це менше палива. Також пристрої закритого типу з кришкою дозволяють не тільки смажити на вугіллі, а й коптити, запікати продукти в будь-яку погоду.
На що варто звертати увагу, якщо ви вирішили купити вугільний гриль
- Товщина стінок дозволяє створити більш ефективний жар і довше зберегти температуру. Чавунні грилі відрізняються товстими стінками і великою вагою, але дають більш високу продуктивність у порівнянні зі сталевими.
- Покриття – більш стійкою до високої температури і механічних пошкоджень вважається порцелянова емаль. Її важко подряпати або відколоти, що запобігає появі корозії на металі. У цьому плані також хороша нержавіюча сталь. Чавунні вироби покриті термостійкою фарбою, яку з часом потрібно оновлювати.
- Наявність додаткових функцій. Вирішивши купити гриль на вугіллі, варто звернути увагу на додаткові елементи:
- наявність кришки з ручкою,
- можливість контролю температури за допомогою вбудованого термометра,
- хромування решітки та змінні вставки,
- зручність підкидання і очищення вугілля;
- гачки для кухонного приладдя;
- бічні полички;
- система швидкого розпалювання гриля;
- наявність ніжок і коліс.
Від матеріалу і конструкції, присутність більшого арсеналу опцій залежать ціни на гриль на вугіллі.
Де вигідно купити вугільний гриль барбекю
Придбати оригінальну і сертифіковану продукцію можна в інтернет магазині вугільних грилів Luchesk з доставкою в будь-які міста України і безпосередньо в салоні компанії.
У нас періодично діють спеціальні пропозиції, які дозволяють вигідно купити барбекю гриль на вугіллі відомих світових брендів: Weber (США), Enders (Німеччина), Invicta і Chazelles (Франція).
Правила використання гриля на деревному вугіллі:
- Не впливати на метал перепадами температур (не поливати розпечену поверхню холодною водою з метою швидкого охолодження).
- Вчасно очищати від вугілля і золи.
- Не залишати чашу на вулиці при мінусовій температурі, особливо якщо в ній вода.
- Не користуватися під час очищення гострими приладами, не застосовуйте особливих зусиль.