українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Барбекю і гриль

Як вибрати портативний гриль

практичний вугільний гриль Weber Go-Anywhere

Для багатьох людей обов'язковим атрибутом відпочинку на природі є приготування ароматного м'яса, що пахне димком. Але якщо приготування на шампурах або решітці вас не задовольняє, прийшов час придбати портативний гриль. Цей компактний пристрій значно розширює список можливих страв. На грилі можна приготувати соковитий стейк, рибу, овочі, бургери, хот-доги і навіть піцу. Питання в тому, як вибрати портативний гриль, щоб він відповідав вашим запитам і очікуванням.

Різновиди портативних грилів

Портативні грилі виконують ті ж основні функції стандартних аналогів, але виконані в компактному розмірі. Якщо ви готуєте страви барбекю не часто і для 2 — 3 чоловік, можна купити настільний портативний міні гриль. Такі моделі мають найменшу вагу, тому їх можна легко переносити в руках. Переносні моделі можуть мати короткі стаціонарні ніжки або йти в комплекті з розкладним столиком-стійкою на колесах, що значно спрощує переміщення гриля з місця на місце і дозволяє готувати, стоячи в повний зріст.

За формою портативні грилі бувають прямокутні, сферичні, яйцеподібні. Наявність кришки дозволяє підтримувати необхідну температуру всередині і готувати в дощову або вітряну погоду.

компактні переносні моделі грилів

За видом палива портативні грилі бувають вугільними, газовими та електричними. Основною перевагою електричного гриля вважається те, що портативну модель можна поставити на будь-якій кухні і навіть на балконі багатоквартирного будинку. Але необхідність доступу до електромережі істотно звужує варіанти використання обладнання. А оскільки сьогодні можна купити бездимні вугільні та газові грилі, які також можна встановлювати в приміщенні за наявності гарної витяжки, зупинимося детальніше на вугільних і газових моделях, призначених для використання на відкритому повітрі.

Вугільні портативні грилі

Вугільний портативний гриль буде в пріоритеті для тих, хто любить специфічний димний смак страв, який по-справжньому можна отримати тільки з вугільним портативним грилем. Деревне вугілля створює на початку готування вищу температуру, тому на продуктах з'являється специфічна скоринка. При цьому варто врахувати, що такі моделі вимагають більше часу на приготування страв, тому підходять для неспішного відпочинку на природі.

приготування овочів на грилі

До плюсів цих моделей відноситься те, що вугілля можна купити в будь-якому супермаркеті, тому з паливом не виникне проблем. Також портативні грилі на вугіллі дешевше газових: вартість простих моделей стартує від 2000 грн.

Серед мінусів можна виділити те, що в процесі приготування складніше контролювати температуру. Тому приготування страв на вугіллі вимагає деякого досвіду. Також гриль необхідно очищати від попелу, що вимагає додаткового часу та зусиль.

Газові портативні грилі

Газові грилі мають електронну систему запалювання, тому легко запускаються простим натисненням кнопки, швидко нагріваються і готові до роботи вже через 10 хвилин. З таким грилем простіше контролювати температуру готування, що дозволяє вибирати різні режими готування - від гасіння до швидкого прожарювання. За наявності незалежних пальників на газовому грилі можна готувати одночасно декілька страв на різних температурних режимах. Для роботи слід використовувати одноразові або багаторазові балони, які можна дозаправляти. Також їх простіше утримувати в чистоті, оскільки не потрібно прибирати попіл.

модель гриля; працює від газового балона

До мінусів багато хто відносить те, що приготовані на газу страви не мають яскраво вираженої скоринки і особливого димного аромату. Також газові портативні грилі мають більш високу ціну, що стартує від 8000 грн. При використанні багаторазових балонів з газом виникає необхідність їх постійно поповнювати в певних місцях, в той час як вугілля можна купити в будь-якому супермаркеті.

Портативний газовий гриль підійде людям, які не хочуть витрачати на підготовку багато часу або недостатньо добре володіють навичками приготування на вугіллі. Освоїти такий гриль буде значно легше. Також це відмінний варіант для дачі або кемпінгу, оскільки з газовим грилем можна готувати величезну кількість традиційних страв, як на плиті.

Статті цієї тематики

В нас традиційно використовують мангал, а на Заході - грилі. Оскільки багато людей не бачать відмінностей в цих пристроях, є сенс розібратися, чим гриль відрізняється від мангала, і які переваги він відкриває перед любителями готувати на вугіллі.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Щоб продукти мали чудовий смак, будь-який гриль (вугільний, газовий або електричний) потрібно підтримувати в чистоті. У цьому огляді ви знайдете корисні поради по
ЧИТАТИ ДАЛІ
Ми не станемо розставляти моделі по призових місцях, а просто розповімо, які газові, вугільні або електричні грилі варто купити, щоб вони служили десятиліттями.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Чи можуть страви, приготовані на грилі, бути здоровими? Ми розповімо, що потрібно зробити, щоб вони були такими.
ЧИТАТИ ДАЛІ