Газові каміни, топки
Видом вогню можна милуватися нескінченно, але встановлення дров'яної топки – справа клопітка і не завжди можлива. Чудовою альтернативою стануть сучасні газові каміни, з якими можна отримати живе полум'я і тепло. За винятком декоративних моделей, газові камінні топки можна використовувати для опалення приміщення, особливо в заміських будинках, котеджах і дачах, де відсутнє централізоване опалення. Також таке обладнання можна встановлювати в звичайній квартирі, яка підключена до централізованої системи газопостачання.
Конструкція камінів на газі
Камін складається з кожуха, каркаса, пальника, калорифера, терморегулятора і клапана безпеки. Система газ-контролю забезпечує безпечну роботу опалювального обладнання: відключає газову топку в разі аварійних ситуацій в системі димовидалення, а при загасанні вогню автоматично припиняє подачу газу.
Сучасні моделі зазвичай виготовлені зі сталі і термостійкого скла. Паливний пальник встановлюється внизу топки і служить для рівномірного розподілу полум'я. Всередині топки газового каміна можна укласти декоративні камені або керамічні поліна, які створять імітацію традиційного вогнища.
Керувати топкою можна за допомогою пульта дистанційного керування. Він дозволяє: вмикати-вимикати топку, регулювати висоту полум'я і рівень тепла, задавати час роботи і температуру, при досягненні якої газове обладнання відключиться автоматично.
Для відведення продуктів горіння в сучасних газових камінах зазвичай використовується коаксіальний димохід, що представляє систему «труба в трубі». По зовнішній трубі здійснюється приплив повітря в камеру згоряння, а через внутрішню – виводяться продукти згоряння.
Різновиди газових камінів
В інтернет-магазині Лучеськ ви можете купити газовий камін відкритого або закритого типу, підібравши модель відповідно до передбачуваного місця встановлення:
- Вбудовані – монтуються як дров'яні, тому топка проектується на ранній стадії проектування будинку.
- Пристінні – розташовуються впритул до стіни і можуть бути кутовими, дво- і тристоронніми.
- Острівні – розміщуються посередині кімнати, тому часто виступають композиційним центром інтер'єру.
Переваги камінних топок на газі
- Гарна тепловіддача ККД закритих газових топок для камінів досягає 85%.
- Простота експлуатації. Не потрібно підкидати дрова, регулювати тягу, завдяки системі газ-контролю топку можна залишати без нагляду. Камінна топка не виробляє золи, тому не вимагає очищення.
- Можливість контролю. Пальники розроблені таким чином, щоб власник міг регулювати висоту полум'я, температуру і час роботи каміна, що дозволить економити на опаленні.
- Екологічність. Газове паливо істотно скорочує викиди СО, в процесі згоряння газу не утворюються шкідливі сполуки.
- Можливість вибору палива. При виборі каміна покупець може підібрати модель, яка працює на пропані-бутані або природному газі. Зверніть увагу, що якщо ви обрали певний вид палива, перевести обладнання на інший буде неможливо.
- Привабливий зовнішній вигляд. Проста і елегантна форма газових камінів підходить для будь-яких інтер'єрів.