українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Барбекю і гриль

Як очистити вугільний гриль

інструмент для догляду за грилем weber
Регулярний догляд за грилем дозволить зберегти його у хорошому стані

Вугільний гриль – це смачна їжа у колі рідних та друзів. Однак, для того, аби пристрій прослужив довго, а страви залишались смачними він потребує регулярного, а головне, правильного догляду. Сміття, жирові відкладення, які з’являються у процесі експлуатації гриля, можуть не лише вплинути на якість його роботи, а й стати причиною загоряння. У процесі очищення гриля, уваги потребують такі його частини, як решітки, збірник попелу, зовнішня та внутрішні частини чаші, кришка, обсікач жиру.

Реманент для очищення вугільного гриля

щітка для чищення решіток барбекю
Зачищення охолодженої решітки від забруднень проводиться за допомогою металевої щітки

Для зручного та якісного очищення гриля знадобиться певний набір реманенту. Заздалегідь треба запастись:

  • гумовими рукавичками, аби захистити руки;
  • садовою лопаткою, що допоможе видалити вугілля;
  • пакетами або відром для збору попелу;
  • паперовими рушниками, губкою для миття та чистою тканиною;
  • жорсткою металевою щіткою для видалення залишків їжі та застарілого бруду;
  • теплою водою;
  • засобами для розм’якшення застарілих плям та нагару, а також миття посуду.

Покрокове очищення вугільного гриля

миття гриля weber
Для миття поверхонь гриля підходить губка без дроту

Приготувавши гриль та все, що потрібно для його очистки, можна братися до роботи. Очищення слід виконувати за наступної послідовності дій:

  • Надягти рукавички і зібрати залишки попелу лопаткою у пакет або іншу тару. Рештки попелу видаляєм за допомогою системи One-Touch та не забуваєм про очищення уловлювача попелу. Його на час очищення треба зняти, спорожнити та промити.
  • Решітку обробляємо засобом для духовки або іншим, який дозволяє пом’якшити нагар, застарілі відкладення жиру та решти забруднень. Відкладаємо її вбік на деякий час. Потім промиваємо у теплій мильній воді, за необхідності її можна обробити жорсткою щіткою.
  • Нижню чашу ще сухою очищуємо за допомогою жорсткої щітки. Цю роботу слід виконувати акуратно, щоб не пошкодити поверхню, однак при цьому треба видалити усі пригорілі залишки продуктів.
  • Засіб для духовки, або спеціальний препарат для очищення вугільних грилів розпилюється усередині чаші та кришки. Для рівномірного розподілення препарату, можна скористатися звичайною губкою або ганчіркою. Окрему увагу приділіть термометру, кріпленням та отворам на верхньому піддуві. У такому стані гриль залишають приблизно на 30 хв.
  • Поки засіб для очищення працює, наливаємо у ємність теплу чисту воду та додаємо до неї засіб для миття посуду (1/8 склянки на 1 л води).
  • Після того, як попрацює засіб для чищення, миємо гриль за допомогою губки або серветки. Варто також знову задіяти металеву щітку та зіскребти креозот (чорний осад на стінках чаші). Якщо результат вас не задовольняє, можна виконати обробку засобом для чищення духовки або гриля повторно.
  • Після того, як гриль буде добре вимито, залишки вологи прибирають за допомогою паперових рушників, розпилюють дезінфікуючий засіб та протирають гриль чистою тканиною.
правильне очищення вугільного гриля
Найважливіша зона прибирання – поверхня для смаження

Як часто слід чистити вугільний гриль

Слід зазначити, що очищення гриля відбувається у два етапи. Перший вимагає очищення гриля після кожного використання. Фахівці радять, встановити таймер на 1 годину після того як будуть вийняті продукти. Потім варто скористатися щіткою та очистити решітку від надлишків продуктів та іншого бруду. Таким чином під час наступного приготування їжа не буде приставати до решітки. Не слід забувати і про прибирання вугілля. Після того, як воно охолоне, його слід прибрати та спорожнити збірник попелу. Якщо цього не зробити, гриль виділить надлишок диму і неприємні присмаки старої їжі проникнуть у свіжеприготовану.

очищення зони приготування барбекю
Пристрій, що полегшує чищення решітки

Глибоке вищеописане очищення гриля слід проводити один раз на сезон, а при частому використанні й частіше. Окрім того, після закінчення сезону, вугільний гриль також треба вичистити. Чистий та вимитий гриль дозволить розпочати новий сезон із смачної страви, а не марудної роботи.

пристрій для смаження на дачі
Приємно дивитися на свій сяючий гриль

Поради по догляду за вугільним грилем

зольник в грилі weber
Висувний зольник гриля Weber, служить для збору попелу і розташований у нижній частині

Аби гриль служив довго, не доставляв клопоту та радував смачними стравами слід дотримуватись декількох порад по догляду за пристроєм. А саме:

  • обов’язково спорожняти ємність для попелу, прибирати зольні відкладення та непрогорілі залишки вугілля внизу чаші;
  • якщо гриль у задовільному стані, не потребує миття з теплою водою та застосування спеціального засобу, перед використанням потрібно протерти його чашу та кришку паперовими рушниками;
  • оскільки гриль призначений для використання на вулиці, він часто попадає під вплив атмосферних осадів, які є причиною корозії на зовнішніх поверхнях пристрою. Якщо проявилися ознаки корозії, їх слід змити теплою водою з милом та протерти гриль насухо.
чистий гриль тішить око
Робоча зона гриля Weber Compact Kettle

Якщо експлуатувати вугільний гриль правильно та підтримувати його у чистоті, він прослужить не один рік. Окрім того, коли пристрій не використовується, його варто накривати кришкою або спеціальним чохлом. Це захистить гриль від пилу, бруду вологи та випадкового пошкодження.

Статті цієї тематики

Важливим питанням є підбір вугілля для гриля. Можна розпалити гриль не зрозуміло чим, але тоді не вийде той чудовий аромат від м'яса, той його чудовий смак, який виникає, якщо застосовується "правильне" вугілля. Ми допоможемо зорієнтуватися в цій темі, щоб ви зробили безпомилковий вибір. Отже, докладніше про характеристику, недоліки та переваги вугілля та брикетів.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Поради та інструкції щодо правильної розкладки вугілля в грилі Master-Touch підкріплені безліччю фотографій. Хитрі способи розміщення вугілля для приготування: свинини, баранини, риби, великої птиці, випічки та ін.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Щоб продукти мали чудовий смак, будь-який гриль (вугільний, газовий або електричний) потрібно підтримувати в чистоті. У цьому огляді ви знайдете корисні поради по
ЧИТАТИ ДАЛІ
Ви впевнені, що добре очищуєте свій газовий гриль? Прочитайте статтю та перевірте! Щоб ваш гриль на газу починав свою роботу без пригод, тобто працював надійно і безпечно...
ЧИТАТИ ДАЛІ