Методи розкладки вугілля у грилі Master-Touch
Гриль Master-Touch то справжня знахідка для любителів барбекю на відкритому повітрі. Його можна використовувати у будь-яку погоду, тому смачного обіду чи вечері у компанії друзів нічого не зіпсує.
Вугільний гриль Master-Touch це функціональна система 3 в 1. У ньому можна смажити, запікати та коптити. Увесь процес приготування на грилі простий та зрозумілий, до того ж проблем із раптовим іскрами, горячими ручками чи підгорілою їжею у власника пристрою не буде.
Влаштування та конструктивні особливості гриля Master-Touch
Перш за все слід зазначити, що Master-Touch – це гриль з кришкою. Саме кришка дозволяє створити процес конвекції, завдяки якому у грилі можна не лише смажити, а й запікати та коптити. Також кришка перекриває доступ кисню усередину грилю, а саме кисень є основною причиною підгоряння продуктів.
Гриль Master-Touch має два піддуви – верхній та нижній. Регулюючи верхній піддув можна досягнути ідеальної температури приготування, припинити підгоряння м’яса або ж повністю загасити гриль. Нижній піддув також відіграє важливу роль у регулюванні повітряного потоку під час копчення або ж низькотепературного барбекю, а також допомагає почистити гриль. Це відбувається завдяки системі One-Touch, яка передбачає наявність сталевих пелюстків, пересуванням яких пристрій швидко та ефективно очищується від попелу та залишків їжі.
Однак, основним способом регулювання температури грилю є кількість вугілля, яке закладається до середини. Так ось, для розведення вогню у грилі Master-Touch передбачений стартер. Саме до нього закладається вугілля та розпалюється за допомогою спиртової чи парафінової пігулки. Стартер дозволяє відміряти необхідну для приготування кількість вугілля.
Стартер, заповнений вугіллям на 1/3, дає можливість досягнути температури у 150 — 170 °С, якої, наприклад, достатньо для копчення риби.
Стартер, заповнений вугіллям на 2/3, дає можливість розжарити гриль до температури у 220 — 250 °С, її вистачить аби, наприклад, спекти хліб чи піцу.
Повністю заповнений стартер, це температура 250 — 270 °С і саме її вимагає ідеально просмажений стейк чи інше м’ясо.
У стартера передбачені спеціальні отвори, які дають можливість розжарити вугілля повністю, а не частково. Час який займає розведення вугілля складає 15 — 20 хвилин. Для розпалювання грилю Master-Touch виробник рекомендує використовувати спеціальні вугільні брикети. Вони не лише дають стабільний жар, а й запобігають великій кількості попелу, який буде літати навколо та осідати на одязі або оточуючих предметах.
Типи жару для гриля Master-Touch
Для користування грилем Master-Touch важливо розумітися на розкладках вугілля. Слід знати що таке прямий та непрямий жар:
- прямий жар – це коли під продуктами, що готуються, є жар;
- непрямий жар – під продуктами вугілля відсутнє, розташовується в стороні від продукту.
Основною розкладкою (розкладка №1) вугілля є пропорція 50/50. Її використовують у разі смаження продуктів, незалежно від того яке це м’ясо (свинина чи баранина, риба тощо). Для приготування такого жару слід візуально поділити нижню решітку грилю навпіл так, аби вугілля опинилося з однієї сторони. Підсмажувати м’ясо слід саме на тій стороні верхньої решітки, під якою є вугілля, а на іншій безвугільній стороні м’ясо доводиться до готовності. Готувати слід під закритою кришкою, розташувавши її верхній піддув так, щоб він знаходився над продуктом.
Для запікання у грилі Master-Touch курки або будь-якого рулету слід застосовувати іншу розкладку вугілля (розкладка №2), а саме розташувати його по боках решітки залишивши середину пустою. У такому разі по центру грилю буде непрямий жар, а по боках прямий. Це дасть можливість створити ефект духовки і не дозволить спалити продукт.
Аби швидко створити або змінити зони прямого та непрямого жару можна скористатись лотками-розділювачами. Вони є у комплекті кожного грилю Master-Touch. Вугілля засипається у такі лотки, а потім їх розміщують у потрібному положенні – по центру або по краях грилю. Завдяки тому, що решітки Master-Touch оснащені спеціальними дверцятами, вугілля або щепу завжди можна додати або ж прибрати.
Якщо є намір приготувати у грилі Master-Touch великого птаха, наприклад індика, застосувують розкладку №3. Для цього лотки-розділювачі слід розмістити під певним кутом один до одного, підтягнувши під один бік. Смаження за такого розташування лотків вимагає періодичного перевертання птаха з одного боку на інший, щоб він готувався рівномірно.
Для запікання на невеликій температурі або копчення варто скористатися розкладкою №4, тобто витягнути один лоток. Це дасть можливість знизити температуру усередині гриля.
Розкладка №5 передбачає розташування жару у лотках-розділювачах по центру пристрою. У такий спосіб зазвичай запікають курячі крильця. Замість лотків також можна використати спеціальну пірамідку. Це своєрідний відсікач жару аналогічний лоткам, однак він більш високий та компактний. Повністю наповнена пірамідка дає температуру 200 — 220 °С. Навколо неї утворюється зона непрямого жару і вона набагато більше ніж у випадку застосування лотків-розділювачів. Окрім того, у випадку використання пірамідки, температура буде розподілятися рівномірно.
Що стосується приготування піци, то воно вимагає окремої розкладки вугілля (розкладка №6). Для цього повний стартер з вугіллям, а то й півтора стартера висипають на нижню решітку і розподіляють його рівномірно по усій поверхні.
Розкладку №7 використовують для копчення риби на кедровій дощечці. Для цього у гриль засипають мінімальну кількість розжареного вугілля, яка дасть температуру у 120 °С, розкладаючи його по центру решітки. Якщо температура вища, то притушити вугілля можна за допомогою вологої тріски.
Для випічки хліба, приготування рагу чи інших блюд, що потребують рівномірного пропікання, фахівці радять використовувати розкладку №8. Вона передбачає рівномірне розподілення вугілля по колу ближче до стінок грилю. Продукт у такому разі розташовується по центру над зоною непрямого жару.
Розкладка №9 дає можливість готувати тривалий час на низькій температурі. Наприклад, так готують рвану свинину чи яловичі ребра. Розміщення вугілля у такій формі називають "змійкою" і викладається вона із нерозведеного вугілля. Воно розкладається по краю нижньої решітки у три ряди – два знизу, один зверху посередині двох нижніх. Довжина такого ланцюжка має бути на ¾ окружності решітки. У незаповнену вугіллям частину ставиться лоток з фольги для збирання жиру. У нього частково заливається вода, а на вугілля викладаються дрова. З однієї із сторін створеної змійки слід покласти два розведених вугільних брикети. Від них поступово займатиметься усі вугільно-дровенева конструкція. Такої розкладки зазвичай вистачає на 20 годин за підтримки температури у межах від 110 до 130 °С.
Про існуючі розкладки вугілля ми розказали у межах обзору американського грилю Master-Touch. Однак, варто зазначити, що використовувати їх можна і для будь-якого іншого грилю. Скориставшись нашими порадами, ви зможете приготувати смачні та неперевершені страви.