українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Барбекю і гриль

У чому різниця між вугіллям і брикетами для гриля

пакети з вугіллям для гриляЩо вибрати для грилінгу, вугілля чи брикети?

Однією із важливіших складових приготування на грилі є паливо. Від нього залежить не лише швидкість розпалу та приготування, а й смак їжі. Більшість власників вугільних мангалів замислюються у чому різниця між звичайним вугіллям та вугільними брикетами. Про це і поговоримо у даному матеріалі.

Основні характеристики вугілля та брикетів

Отже розпочнемо з вугілля. Деревне шматкове вугілля виробляють шляхом обпалення твердої деревини без участі кисню. У результаті летючі елементи у деревині згорають, перетворюючи її на вугілля, яке за високої температури майже не дає полум’я. Деревне вугілля має низьку щільність, тому для приготування його знадобиться багато. Шматки вугілля мають різну форму та розміри.

пакет з вугіллям для барбекю
Вибір пального залежить від вашого рівня володіння грилем

Брикети. Це сучасна альтернатива традиційному деревному шматковому вугіллю. У складі брикетів декілька інгредієнтів і зазвичай це: деревне вугілля, торф, тирса, солома й інші відходи деревини. У брикети їх перетворюють під тиском із застосуванням крохмалю, смоли чи клею. На відміну від вугілля брикети мають однакову форму та розмір, а структура їх більш щільна. Загоряються брикети так само швидко, як і вугілля, однак вони довше горять (по декілька годин) і дають більш високу температуру.

чавунний піддон з брикетами Napoleon
Паливні брикети для розпалювання гриля

Для того, аби обрати паливо для гриля, мангалу, коптильні чи іншого пристрою для приготування, слід чітко розуміти його особливості.

Переваги та недоліки брикетів

Слід зазначити, що технологія виробництва брикетів дозволяє зробити це паливо більш компактним. Така структура впливає на час розпалу брикетів. На розгоряння брикетів піде до 40 хвилин, на розпал шматкового вугілля часу знадобиться значно менше. Тому, якщо мова йде про швидке приготування їжі, брикети явно не варіант. Однак, якщо говорити про рівномірність жару, температуру та тривалість горіння, брикети значно виграють у шматкового вугілля. Брикети не дають відкритого полум’я, немає потреби в його гасінні, тож блюдо не підгорить, а в разі поганої погоди обов’язково приготується.

брикети для гриля
Еко-вугільні бруски саморозпалювальні

До переваг вугільних брикетів також можна віднести те, що у процесі їх горіння відсутні іскри і дим. Завдяки цьому в зоні приготування не буде неприємних запахів та інших летючих компонентів, які можуть викликати подразнення органів дихання. До мінусів брикетованого вугілля можна віднести його вартість. Коштує цей вид палива дорожче за вугілля, однак:

  • зважаючи на те, що брикети мають однакову форму, вагу та розмір, можна розрахувати необхідну кількість палива;
  • після використання брикетів залишається значно менше золи, тому сил та часу на очищення грилю піде значно менше;
  • брикети можна використати повторно, якщо вони залишились під час приготування. Їх заливають водою і після просушки вони зберігають свої якості;
  • брикети підтримують температуру до 4 годин, вугілля 1-1,5, тому його треба постійно підсипати, а паливо у брикетах ні.

Переваги та недоліки вугілля

Що стосується вугілля, то його головну перевагу ми вже назвали. Це можливість швидкого розпалювання (до 10 хвилин) та здобування жару необхідного рівню та температури. Це значно економить час, особливо тоді, коли потрібно приготувати швидко. Деревне шматкове вугілля горить практично без диму, а в складі такого палива майже відсутня смола, тому у процесі горіння домішок майже не буде і блюдо вийде максимально натуральним.

натуральне вугілля з деревини листяних порід
Лоток-розділювач наповнюється розпеченим вугіллям і розміщується на решітці гриля

Щодо мінусів деревного шматкового вугілля, то тут можна говорити про те, що до моменту його використання, неможливо визначити якість такого палива. Якісне вугілля – це деревина листяних порід, яка під час горіння не виділяє шкідливої смоли, токсинів та вологи.

Низькоякісне вугілля зазвичай дає багато диму, що також негативно впливає на процес приготування. Окрім диму, у разі використання вугілля, доведеться зіткнутися із вугільним пилом, який є у будь-якій пачці такого палива. Ще один момент, який можна віднести до мінусів вугілля, це різна форма шматків. Вона не дозволяє досягти ідеально рівномірного жару, у різних точках його інтенсивність буде відрізнятись. Тим не менш, ціна шматкового вугілля за достатньо швидкого розпалювання, значного часу горіння, гарного жару - дуже приємна. Тому, чимало власників мангалів та грилів віддають перевагу саме цьому виду палива. Окрім того, для прихильників приготування страв на вогні – розпалювання вугілля є певним ритуалом.

Що обрати – вугілля чи брикети?

На це питання кожен має свою відповідь. І той, і той вид палива підходить для приготування страв на вогні. Однак, якщо ви розумієте, що для приготування страви потрібен сильний або помірний прямий жар, а часу на це у вас не більше години, використовуйте деревне вугілля.

розпечене вугілля для барбекю
Вугілля потрібно вміти правильно розпалити

Якщо страва потребує рівномірного тривалого жару (більше години) – краще скористайтесь брикетами. Також треба врахувати можливість слідкування за вогнем. Якщо використовується вугілля, за мангалом потрібно постійно слідкувати та досипати у разі потреби. Брикети будуть підтримувати високу температуру протягом тривалого часу і стояти над ним не потрібно. Врахувати також треба й власні фінансові можливості, адже брикети дорожчі за вугілля.

натуральні брикети weber
Використання брикетів як надійного матеріалу для приготування м'ясних страв

Аби бути впевненим у якості палива, а відповідно, й у смаку приготованих блюд, його варто придбавати у перевірених продавців. Великий асортимент вугілля та брикетів пропонує інтернет-магазин Luchesk. В асортименті магазину зокрема є упаковки різної ваги – від 2,5 до 10 кг, а також продукція найкращого виробника вугільних брикетів і вугілля – бренду Weber. Звертайтесь до нас, готуйте смачно та з натхненням.

Статті цієї тематики

Поради та інструкції щодо правильної розкладки вугілля в грилі Master-Touch підкріплені безліччю фотографій. Хитрі способи розміщення вугілля для приготування: свинини, баранини, риби, великої птиці, випічки та ін.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Загальне розуміння роботи смокерів, особливості їх конструкції, який прилад обрати в результаті – гриль чи смокер? Відповіді на питання щодо порівняння цих популярних пристроїв у нашому блоці.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Заслінки – регулятор, з допомогою якого можна впливати на рівень жару всередині; з їх допомогою регулюється потік повітря всередині гриля. Ми пропонуємо розглянути особливості вентиляційних заслінок, основні ступені рівнів жару та їх контроль.
ЧИТАТИ ДАЛІ
В нас традиційно використовують мангал, а на Заході - грилі. Оскільки багато людей не бачать відмінностей в цих пристроях, є сенс розібратися, чим гриль відрізняється від мангала, і які переваги він відкриває перед любителями готувати на вугіллі.
ЧИТАТИ ДАЛІ