Як обрати вугільний гриль
Не секрет, що найапетитніші страви готуються на вугіллі. Кожна крапля жиру або соку зі страв збагачує жар, а дим змішується з запахом їжі, надаючи їй яскравий димний аромат. Якщо ви також є цінителем готування на живому вогні, прийшов час відмовитися від традиційного дров'яного мангала на користь функціонального гриля, на якому можна приготувати безліч смачних і корисних страв. А про те, як вибрати вугільний гриль, і на які критерії звернути увагу, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Різновиди вугільних грилів
Відкриті вугільні грилі зазвичай мають прямокутну форму. Серед закритих грилів можна виділити такі форми:
- Сферичні виконані у формі казанка. Завдяки глибокій формі створюється великий шар вугілля, який довго тримає температуру, що дозволяє економити паливо. Такі моделі відмінно підходять для високотемпературного готування.
- Бочкоподібні (баррельні) нагадують розрізану навпіл бочку. Гриль-бочки зазвичай мають більшу робочу поверхню, тому підходять для приготування барбекю на велику компанію. Подібні моделі вимагають для готування більшої кількості вугілля, але плюсом є те, що вони можуть використовуватися для копчення страв.
- Яйцеподібні керамічні виконані в стилі японської печі камадо. Товсті керамічні стінки добре акумулюють і економно витрачають тепло. В грилі створюється ефект потужної жаровні, тому страви готуються не від жару вугілля, а від тепла повітря, що циркулюю всередині. В результаті виходять соковиті запечені продукти. Мінус подібних моделей - значно менша поверхня для смаження і висока ціна.
Вибір гриля за місцем установки
Вибираючи відповідний тип гриля, визначте, де ви будете його використовувати, і на яку компанію повинна бути розрахована модель:
- Настільні та переносні. Мають компактний розмір, що дозволяє розмістити їх на столі або взяти із собою на пікнік. Зазвичай розраховані не 2-4 людей.
- Мобільні. Оснащуються стійкою на колесах, завдяки чому гриль можна легко переміщати з місця на місце. Такі моделі представлені в широкому діапазоні розмірів - від невеликих пристроїв, розрахованих на невелику компанію, до великих багатофункціональних моделей для приготування великої кількості страв.
- Вбудовувані. Мають прямокутну форму з великою поверхнею для смаження. Призначені для створення стаціонарної барбекю-зони в приватному будинку або на дачі.
Матеріал корпусу і решіток
Корпуси сферичних і бочкоподібних вугільних грилей зазвичай виконані з високоякісної нержавіючої сталі або литого алюмінію. Чавунні моделі відмінно акумулюють тепло, але мають значно більшу вагу, тому підходять тільки в разі стаціонарної установки.
Поверхні для смаження (решітки) можуть бути виконані з нержавіючої сталі або чавуну. Перші значно простіше в догляді, зате чавунні краще зберігають і розподіляють тепло. У деяких моделях вугільних грилів є можливість регулювати висоту решітки над вугіллям. Ця корисна функція дозволяє готувати різні продукти в різних температурних режимах.
Зручність розпалу й очищення
Вугільні грилі вимагають більше часу на розпал, ніж газові. Тому дуже важливо, щоб в обраної моделі був передбачений легкий доступ до відсіку для вугілля і можливість контролю вентиляції за допомогою спеціальних заслінок і добре регульованих вентиляційних отворів. А прибирання золи та чистку гриля значно спростить знімний зольник.
Яку марку вугільного гриля вибрати
Щоб вугільний гриль радував вас смачними й ароматними стравами довгі роки, важливо вибирати моделі відомих брендів, таких як Weber, Enders, Napoleon. Вироби цих марок мають безліч позитивних відгуків користувачів і значний термін гарантії від виробника, що також служить підтвердженням високої якості обладнання. Вугільні грилі перерахованих марок широко представлені в інтернет-магазині Луческ.