українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Каміни

Як швидко і правильно розпалити камін без диму

Вміння правильно розтопити камін та підтримувати вогонь виявляється досить актуальна тема. За проведеним мною опитуванням клієнтів, яким ми встановлювали камін, переважна більшість розводить вогонь традиційно, за допомогою газети.

Досить часто у них виникають проблеми з формуванням хорошої тяги в димоході, що призводить до потрапляння диму в приміщення. Принесені з вулиці вологі дрова ще більше ускладнюють завдання. Кількість невдалих спроб збільшується і надовго відбиває бажання користуватись каміном.

Неймовірно, але виявляється, що досить велика кількість людей користувалась каміном за багато років усього кілька разів. Думаю, для них він втратив своє пряме призначення обігрівати будинок і став просто елементом інтер'єру, поличкою для сувенірів, статуеток та іконок. Сподіваюсь, ця стаття допоможе виправити цю ситуацію і збільшить кількість приємних вечорів, проведених з родиною біля палаючого каміна.

Визначаємо вологість дров

Перед тим як класти дрова в камін, потримайте їх при кімнатній температурі не менше доби. Вологі дрова шиплять і тріскають при горінні, виділяючи кіптяву та чорний дим. До того ж є пряма залежність теплотворності від вологості.

Важная информация

Важливо!

Використовуйте дрова з природної сушки, які зберігались у провітрюваному приміщенні або на вулиці під покрівлею не менше шести місяців, включно літні місяці.

Дрова для каміна в плетеному кошику
Приносьте дрова для каміна за кілька днів до використання

Взнати вологість дров допоможе вологомір. Добре, коли він є завжди під рукою, адже для ефективної роботи каміна необхідно мати якісні дрова, а саме, з рівнем вологи не більше 15%.

Вимірювання вологості дров вологоміром
Вимірювання вологості дров вологоміром Kratki

Поліна, що були принесені в листопаді з вулиці мають мають показники в середньому 17 – 20%. Відкладіть їх в дровітню на наступний день, щоб підсохнули. Але якщо прийдеться їх спалити зараз, то краще підкладайте у вже добре прогріту топку при другій, а ще краще, при третій закладці.

На тильній стороні вологоміру Kratki вказані допустимі значення вологості деревини, до того ж вони визначені жовтим і зеленим кольором для більш зручного сприйняття.

Рекомендації щодо рівня вологості дров
Рекомендовані значення вологості на тильній стороні вологоміра Kratki

Дрова, що полежали в приміщенні близько тижня, мають ідеальні показники вмісту вологи: 3 – 8% в залежності від породи дерева. Відберіть їх для першої розтопки.

Хороші сухі дрова для каміна
Хороші сухі дрова мають всього 4% вологи

Попередньо, перед розпалюванням, необхідно відкрити шибер (якщо він присутній в конструкції каміна), і засувку подачі повітря в камеру згорання. Тож розпочнімо з правильного вкладання дров.

Як правильно складати дрова в камін

Дрова для першої закладки вибираються середнього розміру. Підійдуть вільхові, осикові, дубові або іншої листяної породи дерева. Березові будуть горіти гірше, і давати більше кіптяви, краще їх підкладати, коли топка вже достатньо прогріта. Не використовуйте хвойні породи.

Покладіть на днище два-три крупніших поліна, зверху три шари дрібніших та трохи щепи.

Правильна закладка дров в камін
Візьміть за правило даний метод закладки дров

Кожен шар необхідно вкладати перпендикулярно попередньому. Не розташовуйте поліна надто щільно один до одного, залишайте проміжки між ними для вільної циркуляції повітря.

Як правильно вкладати дрова в каміні
Складіть перпендикулярно кілька шарів дров: знизу крупніші поліна, а зверху дрібніші і трохи щепи

Розпалювання каміна

Ця тема досить поширена на пічних та камінних форумах. Користувач Semco найбільш точно описав усі переваги цього способу.

Я опробовал Розжиг сверху на разных топках - отопительные печи, камины, банные печи и с разной высотой дымохода. Везде получил 100% результат, который мне очень нравится: легко и быстро разгораются дрова, никакого дыма не идёт в помещение, стекло (если есть) не коптится, дымоход прогревается быстро, конденсата нет! ...

forumhaus.ru

Ми можемо лише впевнено підтвердити його слова, так як використовуємо даний метод досить давно. І нам він до вподоби!

Також можемо стверджувати й те, що розпалювати вогонь в каміні за допомогою згорнутої в рулон газети - вчорашній день. Простіше та зручніше користуватись розпалювачами вогню. Спробуйте, і ви забудете, що таке газета й дим!

Розпалювання дров в каміні
Покладіть під щепу кубик розпалювача і підпаліть його

Покладіть під щепу кубик розпалювача і запаліть його довгою запальничкою або спеціальними сірниками для каміна. Не варто розпалювати кубик у руках та кидати його під дрова, тим паче якщо ви вирішили скористатись сухим спиртом.

Розпалювач дров
Зачекайте трохи, поки добре займеться верхній ярус

Прикрийте дверці, залишивши невеличку щілину, поки дрова добре розгоряться, а лише потім щільно зачиніть її. Якщо відразу її зачинити, то вогонь може розгорятись гірше і значно повільніше.

Верхнє розпалювання дров в каміні
Верхнє розпалювання швидко формує тягу в димоході

Гарне і рівне полум'я з верхнього ярусу поступово опускається до нижнього за принципом горіння свічки. Камінна топка прогрівається при цьому рівномірно.

Розпалювання каміна без диму

Не поспішайте підкладати чи ворушити дрова. Нехай перша закладка прогорить повністю до утворення жевріючих вуглин. В середньому, це займе близько години.

Гарне і чисте полум'я в каміні
Дочекайтесь повного прогорання першої закладки дров

Підкладаємо дрова

Другу закладку необхідно робити, коли згасне вогонь. Але перед тим, як повністю відкрити дверку, повільно привідкрийте її на кілька секунд, щоб впустити порцію повітря і вирівняти тиск всередині і зовні каміна.

Розкиньте поліном або кочергою тліюче вугілля рівномірно по днищу топки. Акуратно, не кидаючи, вкладіть в камін два-три крупних поліна, щоб між ними залишились проміжки для циркуляції повітря. Щільно зачиніть дверці.

Підкладання дров в камін
Покладіть на тліюче вугілля кілька крупних полін і зачиніть дверці

Вже майже за хвилину, коли поліна розгоряться, обмежте подачу повітря приблизно наполовину. Таким чином ви уповільните процес горіння, і дрова будуть прогоряти довше.

Дрова мають прогоріти до кінця і згаснути самостійно. Не гасіть вогонь навмисно, це може призвести до задимлення приміщення, а іноді навіть і до причини виникнення пожежі.

Хочу відмітити, що розпалювати камін і підкладати дрова в добре зроблений камін – це доволі приємне та захоплююче заняття. І з цим погодиться багато людей, які навчився правильно ним користуватись.

Відео


Використовуйте цю інструкцію та поради щоразу при розпалюванні вогню та отримуйте незабутні та приємні моменти перед палаючим каміном.

Автор статті: Пєсков Ігор

Статті цієї тематики

Чистку димоходу можна зробити самостійно або звернутись за допомогою до фахівців. Її можна виконати двома основними способами: механічним методом і ...
ЧИТАТИ ДАЛІ
Пічне опалення, обладнане в будинку, є однією з найбільш частих причин виникнення пожежі. Неконтрольоване займання може заподіяти значної матеріальної шкоди і нести небезпеку для життя і здоров'я людей.
ЧИТАТИ ДАЛІ