українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Димоходи

Як горить сажа в димоході. Наслідки

Очевидно, що електричні каміни працюють без твердого палива, однак після експлуатації традиційних печей залишається попіл. Його легко можна прибрати. Іншим продуктом згоряння є сажа, яка осідає на внутрішніх стінках вашого димоходу.

Смола і сажа в дымоході
Накопичення сажі та смоли в димоході призводить до погіршення тяги

Сажа в димоході: наслідки

Цей негативний процес призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а, отже, зниження тяги димаря. В результаті цього, шкідливі речовини не зможуть видалятися з топки з достатньою швидкістю, і частина диму буде просочуватися в приміщення. З цього випливає, що в будинках, де є каміни може виникнути небезпека отруєння чадним газом.

Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іскорки з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути.

Cажа - це продукт неповного згоряння палива, що містить близько 90% вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів і може досягати 1200 градусів. Горіння при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході.

Займання сажі в димоході
Займання сажі в димоході

Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху. Примикаючі конструкції димоходу - це місця з'єднання димоходу і даху, а також місця, де димар проходить міжповерхове дерев'яне перекриття.

Горіння сажі в димоході
Горіння сажі призводить не лише до руйнування кладки, але й до пожежі в домі

Майже всі димоходи, після такого спалаху, необхідно ремонтувати або замінювати (існують димоходи здатні витримати до десяти таких спалахів). Зрозуміло, що єдиним порятунком в даній ситуації є чистка та обслуговування димоходів печей камінів. Тому щоб ваше вогнище давало тільки тепло, затишок, радість і спокій необхідно запросити сажотруса. Запросивши спеціаліста ви отримаєте повний спектр послуг з інспекції та чищення димарів, камінів, печей.

Чистка після експлуатації

Відеоінспекція, в свою чергу, допоможе визначити ступінь забруднення і працездатність димоходів, після проведення якої надаються відеоматеріали (DVD диск) виконаних робіт до і після проведення чистки. Відеоінспекція каналів і димоходів дасть повну впевненість у необхідності проведення обслуговування, і можливість побачити внутрішній стан димоходів. Вона покаже чи можна використовувати димар або його необхідно ремонтувати. Так само є можливість, за допомогою відеоінспекціі, перевірити якість виконаних робіт під час і після завершення будівництва труб і димарів.

Регулярна чистка димоходів, печей і камінів дасть наступні переваги:

  • печі для саун і каміни працюватимуть безвідмовно;
  • чисте, сухе і свіже повітря в будинку;
  • тепловіддача печей і камінів збільшиться;
  • захист вашого будинку від пожеж.
Мітки

Статті цієї тематики

Чистку димоходу можна зробити самостійно або звернутись за допомогою до фахівців. Її можна виконати двома основними способами: механічним методом і ...
ЧИТАТИ ДАЛІ
Пічне опалення, обладнане в будинку, є однією з найбільш частих причин виникнення пожежі. Неконтрольоване займання може заподіяти значної матеріальної шкоди і нести небезпеку для життя і здоров'я людей.
ЧИТАТИ ДАЛІ