українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
або через соціальну мережу
Димоходи

Як горить сажа в димоході. Наслідки

Очевидно, що електричні каміни працюють без твердого палива, однак після експлуатації традиційних печей залишається попіл. Його легко можна прибрати. Іншим продуктом згоряння є сажа, яка осідає на внутрішніх стінках вашого димоходу.

Смола і сажа в дымоході
Накопичення сажі та смоли в димоході призводить до погіршення тяги

Сажа в димоході: наслідки

Цей негативний процес призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а, отже, зниження тяги димаря. В результаті цього, шкідливі речовини не зможуть видалятися з топки з достатньою швидкістю, і частина диму буде просочуватися в приміщення. З цього випливає, що в будинках, де є каміни може виникнути небезпека отруєння чадним газом.

Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іскорки з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути.

Cажа - це продукт неповного згоряння палива, що містить близько 90% вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів і може досягати 1200 градусів. Горіння при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході.

Займання сажі в димоході
Займання сажі в димоході

Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху. Примикаючі конструкції димоходу - це місця з'єднання димоходу і даху, а також місця, де димар проходить міжповерхове дерев'яне перекриття.

Горіння сажі в димоході
Горіння сажі призводить не лише до руйнування кладки, але й до пожежі в домі

Майже всі димоходи, після такого спалаху, необхідно ремонтувати або замінювати (існують димоходи здатні витримати до десяти таких спалахів). Зрозуміло, що єдиним порятунком в даній ситуації є чистка та обслуговування димоходів печей камінів. Тому щоб ваше вогнище давало тільки тепло, затишок, радість і спокій необхідно запросити сажотруса. Запросивши спеціаліста ви отримаєте повний спектр послуг з інспекції та чищення димарів, камінів, печей.

Чистка після експлуатації

Відеоінспекція, в свою чергу, допоможе визначити ступінь забруднення і працездатність димоходів, після проведення якої надаються відеоматеріали (DVD диск) виконаних робіт до і після проведення чистки. Відеоінспекція каналів і димоходів дасть повну впевненість у необхідності проведення обслуговування, і можливість побачити внутрішній стан димоходів. Вона покаже чи можна використовувати димар або його необхідно ремонтувати. Так само є можливість, за допомогою відеоінспекціі, перевірити якість виконаних робіт під час і після завершення будівництва труб і димарів.

Регулярна чистка димоходів, печей і камінів дасть наступні переваги:

  • печі для саун і каміни працюватимуть безвідмовно;
  • чисте, сухе і свіже повітря в будинку;
  • тепловіддача печей і камінів збільшиться;
  • захист вашого будинку від пожеж.
Мітки

Статті цієї тематики

Чистку димоходу можна зробити самостійно або звернутись за допомогою до фахівців. Її можна виконати двома основними способами: механічним методом і ...
ЧИТАТИ ДАЛІ
Пічне опалення, обладнане в будинку, є однією з найбільш частих причин виникнення пожежі. Неконтрольоване займання може заподіяти значної матеріальної шкоди і нести небезпеку для життя і здоров'я людей.
ЧИТАТИ ДАЛІ