Дрова для каміна. Чим краще топити камін і піч
Для того, щоб опалювальний прилад (камін або піч-камін) прослужив вам якогмога довше, він повинен правильно експлуатуватись. Недотримання правил, що викладені в інструкції по експлуатації до опалювального приладу, приводить до його аварійного стану і подальшої неможливості використання. Перед тим як розглянути питання, яким дровам надати перевагу для топки, розглянемо питання, чим топити неможна.
При експлуатації камінів забороняється:
- використовувати для топки кам'яне вугілля та інші матеріали і речовини, температура горіння яких вища, ніж в деревині;
- використовувати речовини, які розкладаються при високій температурі з виділенням агресивних рідин (кислот) і шкідливих летких речовин;
- розтоплювати легкозаймистими, вибуховими або горючими речовинами і рідинами;
- використовувати в якості дров технологічну деревину і деревину, яка штучно просочена різноманітним складом (наприклад, ДСП, залізничні шпали і тому подібне);
- використовувати дуже подрібнену деревину (деревний пил, дрібна стружка).
Це все може стати причиную пожежі або навіть вибуху.
Категорії деревини:
Хвойні породи (сосна, ялина та ін.)
Вони відрізняються високим вмістом смоли, яка не згорає повністю и закоксовує своїми відкладеннями димохід і внутрішні частини топки. При використанні такого палива неминуче утворення кіптяви на склі камінної топки, якщо воно є. Іншим недоліком такого палива є білш тривала сушка, що також є наслідком вмісту смоли. Рекомендується уникати даного виду палива.
Листяні породи
Їх можна розділити на тверді та м'які:
- м'які породи — це липа, осика, тополя и т. п. Їх недоліком є невисока щільність: таке паливо швидко згорає, утворюючи високую температуру в топці (а доволі часто призводить до пошкодження каміна, що викликає різкий перегрів), але не утворюючі вуглин, здатних підтримувати подальше горіння. Крім того, це паливо має низьку питому теплотворну здатність. Таке паливо також небажано використовувати.
- тверді породи — граб, дуб, береза, які найкращим чином підходять для будь-якого каміна. Вони забезпечують стабільну, без різких перепадів, робочу температуру в топці і високу теплотворну здатність.
Велике значення також має і вологість деревного палива. Вологі дрова погано розгоряються, так як на випаровування вологи з деревини уходить багато енергії. При високому вмісті вологи в деревесине тепла, що утворюється при згоранні дров, недостатньо для досягнення робочої температури, что призводить до утворення великої кількості конденсату і сажі в димоході.
Тому дрова обов'язково мають бути добре висушені. Свіжозрубана деревина містить до 50% вологи, в той час як для топки придатні дрова з містом вологи не більше 18%. Такого рівня можна досягнути за допомогою сушки наколотих дров в провітрюваному і захищеному від опадів місці протягом півтора року.