українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Каміни

Догляд за мармуром. Чим і як очистити мармур від плям

Мармурове підвіконня в кімнатах, підлога і сходи, стільниці на кухні, поверхні у ванній… Все це дуже гарно і стильно виглядає поки нове, але в побуті, з часом, втрачає свій первинний вигляд.

Як очистити мармур вдома
Очищення мармуру в домашніх умовах

Всі вироби з натурального і штучного мармуру потребують чистку, охайний і правильний догляд. Якщо ви не знаєте, як це робити, то це, ймовірно, викличе у вас деякі проблеми. Щоб їх уникнути, треба знати які засоби можуть завдати шкоди.

Важлива інформація

Важливо!

Для очищення мармуру не використовуйте оцет, кислоти, сіль, засоби на основі спирту чи лимону, нашатирний спирт, алкоголь, кислі та сильно лужні матеріали. Не приємну ситуацію можна лище погіршити.

Чистка марамуру в домашніх умовах

Головне завдання при очищенні від побутових забруднень – зрозуміти, яка причина утворення плям. Вони бувають різного походження. І зараз ми детальніше розглянемо кожен окремий випадок.

Плями органічного походження

Плями на мармурі органічного походження
Плями на мармурі органічного походження

Тютюн, кава, листя, чай, пилок та інші речовини можуть залишатись на вашому камені непоміченими. Але потім ви вже точно їх побачите: вони залишають на мармурі рожеві сліди.

Якщо мармур знаходиться під відткритим небом, плями зникають самостійно, висушені сонцем і вимиті дощами.

Пляма від червоного вина на мармурі
Пляма від червого вина на мармурі

В приміщенні найкраще всього видаляти їх такою пастою, як «Mangia Macchia» виробник Bellinzoni, Італія). Якщо купити такий чудо-засіб неможливо, плями видаляються методом відбілювання (за допомогою розчину з перекису водня і кількох крапель нашатирного спирту). Якщо просочити невеличкий шматочок білої натуральної тканини в отриманій масі, накласти на пляму, накрити при цьому поліетиленовою плівкою зверху і залишити на добу, результати вас здивують навіть більше, ніж після обробки спеціальними засобами.

Плями іржі

Пляма іржі на мармурі
Пляма іржі на мармурі

Такі забруднення можна зустріти в місцях, де мармур контакує з металом (кріплення, труби та ін.). Для видалення плям використовуйте пасту «Mangia Ruggine» або«Rust Eater». Попередньо прочитайте інструкцію, прослідкуйте за тим, щоб не залишити надто довго засіб на камені.

Іржа на мармурі у ванні
Іржа на марумрі у ванні

Іржа виводиться дуже важко. Часом неможливо позбавитись від неї до кінця, тому не доводьте справу «до краю».

Вапняковий наліт

Вапняковий наліт на мармурі у ванні
Очистка вапнякового нальоту на мармурі у ванні: до і після

Плями жиру і забруднення рослинного походження

Жир, що в'ївся, відмити інколи просто неможливо, він глибоко проникає в пори кристалічної структури каменю. Нагадаємо, не можна застосовувати оцет і лимонну кислоту. Вона залишає потемнівші сіровато-коричневі цятки. Розведенний водою концентрат «Ultra Stripper» легко впорається з цим завданням і видалить найскладніші жовті жирні плями. Цей чудовий засіб також легко впорається з масляними і восковими плямами, сажою і кіптявою на камені. Потім треба обробити поверхню спеціальним просоченням, яке відштовхує воду і жир. Поліроль має бути нешкідливим в контакті з продуктами харчування.

Обробка каменю гідрофобним просоченнямОбробка каменю гідрофобним просоченням

Альтернативою видалення жирних плям может стати застосування промокального паперу. Вимочіть його добре в спирті, неквапливо накладіть на забруднення, зверху накрийте невеличким клаптиком поліетиленової плівки і залиште до того часу, поки папір вбире весь жир.

Чорнильні плями

Подеколи на дорогоцінний мармур якимось чином потраплють плями від кулькових ручок, маркерів, олівців… Що робити? По-перше, не панікувати. По-друге, скористатись очисником «Ultra Stripper» або іншим препаратом спеціального призначення.

Якщо під рукою, наче навмисно, не виявилось спеціальних засобів, то для уникнення подальшого проникнення забруднення вглиб породи скористайтесь розчином ацетону або перекису водня. Будьте обережні! При тривалому контакті ці речовини можуть також залишати на мармурі сліди.

Сажа і кіптява

Сажа и кіптява на камені
Сажа і кіптява на камені: до і після очистки

Статті цієї тематики

Чистку димоходу можна зробити самостійно або звернутись за допомогою до фахівців. Її можна виконати двома основними способами: механічним методом і ...
ЧИТАТИ ДАЛІ