Як готувати з вертелом на грилі
Багато газових барбекю оснащені заднім інфрачервоним пальником, що дозволяє готувати смачні страви на грилі. Але навіть якщо вашої моделі такої функції немає, це не означає, що все втрачено. В інтернет-магазині Лучеськ доступні різні рожни та насадки, які можна використовувати у звичайному газовому грилі. Після того, як ви спробуєте готувати птицю або великі шматки м'яса в такий спосіб, ви зрозумієте, що покупка додаткового обладнання – гідне вкладення. А з цієї статті ви дізнаєтесь про всі тонкощі процесу на прикладі приготування курки гриль.
Переваги продуктів, приготовлених на рожні
У газовому грилі на рожні можна приготувати цілу птицю, великий цільний шматок м'яса (ростбіф, баранячу ногу), шашлик, рибу, люля-кебаб та багато інших смачних страв.
Обертання рожна дозволяє продукту готуватися рівномірно, при цьому зайвий жир буде стікати, тому готове блюдо буде менш жирним. Саме тому приготовлені на рожні продукти вважаються здоровішою альтернативою у порівнянні з іншими методами готування на грилі.
При готуванні на рожні можна встановити під ним піддон з маринадом, пивом або вином, які випаровуючись надаватимуть страві особливий аромат і смак. Також при готуванні на рожні можна використовувати контейнер для копчення, обравши відповідну продукту тріску для надання додаткового аромату. Соки та жир, що стікають з продукту, можна використовувати для приготування підливи або соусу. А якщо в піддоні розмістити овочі та додати трохи води, жир та соки додадуть овочевій страві відмінний запах та смак.
Оскільки при вертикальному обертанні на продукті утворюється рівномірна хрумка скоринка, вона зберігатиме всі соки всередині продукту. А сама скоринка (карамелізовані білки) надасть страві своєрідного насиченого смаку.
Яке обладнання потрібне для приготування страв на рожні
Щоб готувати великі продукти на газовому грилі, необхідно купити електричний вертел. Він складається з металевого стрижня з бічними затискачами з декількома зубами, які будуть утримувати продукт. Вилки фіксуються за допомогою гвинтів, щоб продукт не зісковзував з рожна і не рухався взад-вперед, оскільки такий рух може призвести до нерівномірного прожарювання. Також рожен оснащений електромотором, що забезпечує його рух.
Для приготування шашлику знадобиться шашличний модуль, у якому на рожен закріплено кілька шампурів. Також можна купити сітку-кошик для рожна, в якому можна готувати не лише великі шматки м'яса, птицю та рибу, але й овочі та навіть попкорн.
Для збору жиру та соку знадобиться одноразовий алюмінієвий піддон. Його розмір повинен відповідати розміру продукту, оскільки жир, що буде стікати під час приготування на пальники, може викликати додаткове загоряння.
При роботі з рожном обов'язково використовуйте термостійкі рукавички, які захистять руки від опіків.
Оскільки на рожні готуються великі шматки, дуже важливо постійно контролювати температуру всередині продукту для перевірки готовності. Для цього використовуйте цифровий термометр-щуп.
Покрокова інструкція з приготування курки гриль
Перш ніж приступати до підключення електричного рожна до газового гриля, уважно вивчіть інструкцію щодо його безпечного використання. Зверніть увагу, що кожен рожен розрахований на певну вагу продукту, тому обов'язково зважте птаха і переконайтеся, що обладнання витримає його вагу.
Щоб курка не розпадалася у процесі обертання, її необхідно зв'язати спеціальним шпагатом або щільною ниткою. Акуратно насадіть птаха на рожен і закріпіть з боків вилкам, щільно зафіксувавши їх болтами, щоб курка не бовталася на рожні.
Надіньте двигун рожна на монтажний кронштейн, приєднайте його до розетки та увімкніть, щоб переконатися, що він працює.
Зніміть решітки з гриля та попередньо прогрійте його, увімкнувши всі конфорки на максимальну потужність на 15 хвилин. Після цього вимкніть конфорки, поставте одноразовий алюмінієвий піддон на середину гриля.
Встановіть рожен на гриль, увімкніть двигун і перевірте, щоб курка вільно оберталася в грилі, а піддон знаходиться по центру під птахом. Поки курка повертається на рожні, її можна обробити спеціями, маринадом або соусом.
Увімкніть конфорки та використовуйте для приготування курки непрямий середній або слабкий вогонь. Температура має бути близько 70 °С.
Закрийте кришку готуйте курку до готовності. Для цього в процесі приготування перевіряйте температуру всередині птиці за допомогою термометра-щупа в найтовстішій частині курки. Залежно від розміру курки, процес приготування займе від 30 хвилин до години.
Коли курка буде готова, зніміть з рожна першу закріплювальну вилку і за допомогою щипців або виделки посуньте м'ясо на тарілку. Не знімайте жароміцні рукавички, поки птах не буде знято. Обріжте шнур, що стягує курку, не чекаючи, поки м'ясо охолоне. Якщо верхня просмажена кірка затвердіє, шнур буде важче видалити. Розділіть птаха на шматки та насолоджуйтесь неймовірно ароматним і соковитим м'ясом, приготованим на рожні.