Як користуватися електрогрилем
Приготовлені на відкритому вогні страви відрізняються особливим смаком та ароматом, тому багато хто намагається встановити на заміській ділянці гриль або як мінімум мангал. Але якщо такої можливості немає, або хочеться готувати барбекю навіть узимку, можна купити електричний гриль та насолоджуватися смаком улюблених страв цілий рік.
Для чого потрібний електрогриль
Електрогриль – побутовий прилад для приготування найрізноманітніших страв, в якому у якості джерела тепла використовується електрика. Нагрівальний елемент розташовується під решіткою або рифленою робочою поверхнею, що нагрівається до високих температур. Це забезпечує швидку теплову обробку різних продуктів: м'яса, риби, овочів та ін.
Жир і сік, що стікає під час готування з продуктів, частково випаровуються з розігрітої поверхні, надаючи страві аромат барбекю. При цьому електрогриль практично не виділяє диму, тому його можна використовувати навіть у звичайній квартирі. Більшості електричних грилів потрібно лише кілька хвилин для нагріву, тому не доведеться довго чекати, щоб почати готувати їжу.
За що користувачі люблять електрогриль
Головна перевага електричного гриля полягає в тому, що на ньому можна смажити страви, та готувати зовсім без масла. При такому способі приготування навіть жирних продуктів видаляється велика кількість природного жиру, тому страва виходить більш дієтичною. Можливість готувати без масла гідно оцінять люди, які дотримуються здорового харчування і ті, кому потрібна спеціальна дієта.
На електричному грилі можна готувати різноманітні страви: м'ясо, птицю, рибу, морепродукти, овочі, сендвічі, омлет і навіть випічку – пиріжки, пироги, піцу. Таким чином, за допомогою одного кухонного приладу можна суттєво урізноманітнити меню.
Види електрогрилів
За місцем встановлення електричні грилі бувають кількох типів:
- Стаціонарні. Мають велику робочу поверхню, тому стаціонарний електрогриль можна встановити на дачі або в заміському будинку, якщо потрібно готувати барбекю-меню для великої кількості людей.
- Настільні та переносні. Компактні моделі призначені для приготування страв на невелику кількість людей. Переносні грилі оснащені ніжками та зручною ручкою, що дозволяє транспортувати пристрій до місця приготування. Такий гриль можна використовувати скрізь, де є мережа живлення.
За принципом дії виділяють два типи електрогрилів:
- Контактні. Працюють за принципом сковороди: продукт контактує з нагрітою поверхнею. Контактні моделі бувають кількох видів:
В односторонніх електричних грилях продукти нагріваються з одного боку, тому в процесі приготування їх необхідно перевертати. Такі грилі можуть бути відкритими та закритими (з кришкою).
- У двосторонніх електрогрилях передбачені дві робочі поверхні. Продукт викладається на одну поверхню та накривається другою, тому прогрівається одночасно з двох сторін.
- Комбіновані елетрогрилі поєднують можливості двох попередніх видів, тобто на них можна готувати відкритим та закритим способом.
- Безконтактні. У таких грилях продукти розташовуються на рожоні або спеціальних кошиках, і прямого контакту продуктів з нагрівальним елементом немає. Безконтактний гриль працює за принципом електричної шашличниці.
Функціонал електрогрилю
На сьогоднішній день виробники пропонують великий асортимент електричних грилів із різним функціоналом. Зазвичай базових функцій, які є навіть у недорогих моделях електрогрилів, цілком достатньо для приготування більшості страв. Серед корисних функцій можна назвати можливість регулювання температури, таймер, відстрочення старту та автоматичне відключення грилю.
Загальні поради щодо готування на електрогрилі
Перед початком приготування електрогриль повинен нагрітися до рекомендованої для кожного продукту температури. Ці рекомендації можна знайти в інструкції чи рецепті.
М'ясо перед приготуванням не потрібно мити під водою. Якщо у ньому є забруднення, їх можна видалити ножем. Не варто поміщати в електричний гриль холодне м'ясо. Воно має бути кімнатної температури, тому до початку приготування його потрібно заздалегідь дістати з холодильника. Шматки м'яса повинні мати товщину 3—5 см. На товстіших шматках рекомендується зробити невеликі надрізи, щоб м'ясо добре просмажилося. Додавати сіль та спеції потрібно перед самою жаркою. На робочій поверхні шматки м'яса не повинні стикатися один з одним.
Рибу на електрогрилі можна смажити безпосередньо на робочій поверхні або запікати, загорнувши у фольгу. Як і у випадку м'яса, всі спеції додаються безпосередньо перед приготуванням, а маслом змащується сама риба, а не поверхня гриля.
Для приготування овочів на грилі зазвичай достатньо 5 хвилин, але для цього вони повинні бути порізані шматочками завтовшки 1 см. Овочі можна готувати з маслом і без нього.
Правила безпечної експлуатації електрогрилю
Прилад має бути встановлений на рівну горизонтальну поверхню у приміщенні, обладнаному гарною витяжкою. Якщо витяжки немає, при використанні електрогриля обов'язково потрібно відчиняти вікно чи кватирку.
- Гриль повинен підключатися до заземленої розетки. Для підключення гриля до електромережі заборонено використовувати багатоконтактні штепсельні розетки.
- Місця контакту з електрикою повинні бути захищені від вологи.
- Терморегулятор повинен вставлятись у гриль виключно до того, як вилка електрошнура приладу буде вставлена в розетку.
- Не можна залишати увімкнений електрогриль без нагляду, особливо якщо в будинку є діти.
- Вимикайте електричний гриль з розетки перед чищенням і коли він не використовується.
- Не використовуйте електрогриль поруч із горючими або легкозаймистими матеріалами.
Як чистити електрогриль
Після кожного використання електрогриль необхідно відразу очистити, але попередньо потрібно відключити пристрій від мережі та дати робочим поверхням трохи охолонути.
У грилях з незнімними панелями спочатку потрібно дістати і помити жироприймач. Якщо такого піддону немає, то спочатку паперовим рушником або серветкою видаляються залишки жиру під решіткою, після чого очищається від нагару і миється сама робоча поверхня.
Якщо решітка або робоча пластина виконані з нержавіючої сталі, для видалення нагару та залишків їжі можна використовувати м'яку металеву щітку. Поверхні з антипригарним покриттям потрібно чистити спеціальною лопаткою, оскільки щітка може залишити на покритті подряпини.
Піддон і робочі поверхні (знімні та незнімні) необхідно відмити від жиру за допомогою губки та не абразивного миючого засобу або спеціального спрею для чищення електрогрилів. У жодному разі не можна мити гриль під проточною водою, оскільки вона може просочитися всередину та пошкодити основні деталі та вузли. Після вологого чищення гриль необхідно насухо протерти рушником.
Якщо правильно доглядати електричний гриль, він буде вірно служити багато років, радуючи вас смачними і корисними стравами.
Як приготувати смачний стейк на електрогрилі: корисні лайфхаки
Оскільки більшість користувачів купують електрогриль для приготування ароматних стейків, ми підготували кілька порад від професійного шеф-кухаря:
- Щоб м'ясо набуло характерної скоринки, робочі поверхні гриля потрібно попередньо розігріти до 230 °С.
- Для рівномірного прожарювання м'ясо має бути кімнатної температури.
- Щоб стейк залишався соковитим, його потрібно солити безпосередньо перед приготуванням.
- При приготуванні стейку не потрібно змащувати робочі поверхні олією, особливо якщо вони мають антипригарне покриття. А ось сам стейк обов'язково потрібно змастити невеликою кількістю олії, причому з обох боків.
- Після того, як стейк просмажився до потрібного ступеня готовності, зніміть його з гриля, покладіть на тарілку і дайте трохи відпочити. Якщо відразу розрізати м'ясо, всі соки, що знаходяться всередині, вийдуть назовні. Коли м'ясо трохи остигає, соки рівномірно розподіляються по стейку, тому він залишається соковитим.