Як вибрати електрогриль для дому
Тепла погода передбачає відпочинок на природі, який обов'язково супроводжується приготуванням шашликів або барбекю. Однак не завжди у людей є можливість використовувати для цих цілей вугільний або газовий гриль. В цьому випадку можна краще купити електричний гриль, який можна поставити навіть у кухні або на балконі звичайної квартири багатоповерхового будинку і користуватись ним цілий рік. У цій статті ви знайдете корисні поради щодо того, як вибрати відповідний електрогриль для дому.
Типи електричних грилей
Відкритого типу. Схожий на звичайний мангал без кришки. При готуванні на такому пристрої їжу необхідно перевертати для рівномірного прожарювання з двох сторін. Плюсом відкритого електрогрилю є те, що на ньому можна готувати більш товсті шматки м'яса. Однак у відкритому грилі під час готування розпечене масло та сік будуть розбризкуватись в сторони, що потребує додаткового прибирання.
Закритого типу. Такі моделі мають дві нагрівальні поверхні, одна з яких розташована на відкидній кришці, завдяки чому їжа рівномірно прожарюється з двох сторін. Також кришка виключає розбризкування масла й соків від продуктів. Багато моделей закритих електрогрилів мають таку форму і висоту кришки, яка дозволяє готувати великі шматки м'яса і навіть смажити цілком курку. Тому при виборі електрогриль варто врахувати, які страви на ньому ви плануєте готувати.
Розмір електрогриля для будинку
Щоб підібрати відповідний розмір електрогриля, потрібно відповісти на кілька запитань: де саме він буде використовуватися, і на скільки людей ви плануєте готувати.
Для установки в кухні, на балконі або невеликій дачі більше підходять компактні настільні моделі. При необхідності їх можна прибрати на зберігання в шафу. Електричний гриль з високою підставкою підходить для стаціонарної установки, а мобільні моделі на колесах підходять в тому випадку, якщо під час відпочинку гриль буде викочуватися на вулицю або терасу. Моделі на стійках зазвичай мають бічні столики й гачки для різноманітних аксесуарів, що спрощує процес готування.
Вибираючи електрогриль, звертайте увагу на розмір робочої поверхні. Зазвичай в описі також вказується, на яку компанію розрахована дана модель.
Поверхні для смаження
Кращі панелі (решітки) для смаження виконані з чавуну з порцеляновим антипригарним покриттям. Цей матеріал відрізняється хорошою теплопровідністю, рівномірно розподіляє і довго тримає тепло.
Електрогриль може бути обладнаний знімними або незнімними панелями. Перший варіант краще, оскільки значно простіше в догляді. Деякі моделі мають в комплекті два типи поверхонь для смаження: ребристу і гладку, що дозволяє готувати різні страви.
Піддон для збору жиру
Якісний електрогриль має знімний ізоляційний піддон для збору жиру. Він захищає корпус від жирових забруднень і легко знімається для чищення.
Робоча температура електрогриля
Різні моделі електричних грилів мають різну максимальну робочу температуру. Для приготування традиційних барбекю страв досить температури 240 °C, хоча в деяких грилях жаровні поверхні можуть розігріватися понад 300 °C. Якщо ви плануєте готувати їжу на низькотемпературних режимах, обирайте електрогриль з широким діапазоном температур і можливістю її точного регулювання.
Кращі виробники електрогрилів
Хороші електричні грилі для будинку випускають такі відомі бренди, як Weber, Napoleon, Grandhall. Безумовно, такі пристрої стоять дорожче, зате відрізняються дуже високою якістю, що підтверджує великий гарантійний термін, наданий виробником. Ознайомитися з доступними моделями перерахованих брендів можна на сайті інтернет-магазину Луческ.