українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Барбекю і гриль

Як вибрати газовий гриль

модель гриля для вбудування

Як обрати газовий гриль У більшості людей літо асоціюється з відпочинком на свіжому повітрі і приготуванням смачних страв на грилі. І найважливішою частиною готування є вибір відповідного обладнання для барбекю. Одним з найбільш популярних варіантів є газовий гриль, який використовують не тільки професійні кухарі, а й любителі смачної, корисної та ароматної їжі. Якщо ви не впевнені в тому, як правильно обрати газовий гриль, в цьому огляді знайдете корисні поради, які допоможуть звузити коло варіантів і зроблять покупку максимально усвідомленою.

Види газових грилів

При виборі гриля важливо визначити, як часто і де він буде використовуватися. За цими параметрами газові моделі можна розділити на кілька видів:

Портативні

Легкі і компактні моделі, розраховані на приготування страв на кілька людей. Такий гриль можна взяти з собою на пікнік, рибалку, в поїздку на море і навіть встановити на балконі багатоквартирного будинку.

портативний гриль на візку

Мобільні

Являють собою жарочну поверхню, розміщену на стійці-візку з коліщатками, що дозволяє швидко переміщати гриль з місця на місце. У мобільних газових грилях передбачені полички або шафки для зберігання посуду і аксесуарів, а також бічні столики для зручної роботи з продуктами. При виборі моделі зверніть увагу на розмір коліс. Для перевезення по твердим покриттям підходять маленькі колеса, але якщо гриль доведеться переміщати по гравію, траві або землі, краще вибрати модель з великими колесами.

конструкція дозволяє перетворити гриль на валізу

Вбудовані стаціонарні

Моделі даного типу вбудовуються в стільницю без можливості переміщення.Це повноцінні гриль – кухні, які відрізняються великим розміром і більш широким функціоналом. Вбудований або стаціонарний газовий гриль підійде власникам заміських будинків, які готують барбекю круглий рік і для великих компаній. Такі моделі можна встановити на утепленій терасі або кухні, що обладнана гарною витяжкою.

модель гриля з нержавіючої сталі

Розмір газового гриля, кількість і особливості пальників

Вибір габаритних розмірів гриля залежить від доступної площі для його розміщення. Але значно важливіше врахувати кількість людей, яких потрібно буде нагодувати. Тому при виборі звертайте увагу на розмір жарочної поверхні і кількість газових конфорок: чим їх більше, тим вища продуктивність гриля. Моделі з двома конфорками розраховані на 4-х чоловік, а грилі на 4 і більше конфорок дозволять нагодувати велику компанію.

Найбільш практичними і довговічними є пальники з нержавіючої сталі. Оскільки пальник газового гриля запалюються від п'єзоелемента, для стаціонарних або вбудованих моделей корисною функцією буде наявність запасного варіанту розпалювання. Якщо в будинку вимкнуть світло, це дасть можливість запалити пальник від сірника.

газові пальники стаціонарного гриля

Як вибрати жарочну поверхню

Робочі решітки можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі або чавуну. Чавунні решітки забезпечують більш рівномірний нагрів і краще розподіляють тепло, але після використання гриля їх потрібно відразу очищати. Якщо решітка має фарфорове покриття, вона вимагає більш дбайливого догляду, а чистити її можна тільки після повного охолодження. Решітки з емальованої сталі значно простіші в прибиранні, оскільки не вбирають жир і сік з продуктів.

Рифлені решітки підходять для приготування великих шматків жирного м'яса, оскільки вони дозволяють жиру стікати і залишають на м'ясі фірмовий рифлений малюнок. Гладкі поверхні підходять для нежирного м'яса, риби, морепродуктів і овочів. Деякі моделі газових грилів мають подвійні або замінні решітки.

решітка гриля Genesis від Weber

Ароматичні пластини

Так називають розсікачі полум'я, які розташовуються між жарочними решітками і пальниками. Вони захищають пальник від жиру і соку, що капають з продуктів, запобігаючи спалаху полум'я. Також вони надають стравам особливого запаху, оскільки сік і жири, потрапляючи на розпечену пластину, випаровуються, насичуючи продукти ароматом барбекю.

Пластини повинні закривати кожну конфорку і бути досить широкими: чим більше площа ароматичних пластин, тим рівномірніше буде нагріватися поверхню і розсіюватися жир.

пластини розподіляючі жар

Додаткові опції газового гриля

  • Бічна конфорка дозволяє готувати соус, суп або гарнір, поки на грилі готується основна страва.
  • Інфрачервоний пальник допоможе готувати соковиті стейки, як у справжньому стейк-хаусі.
  • Вертел дає можливість приготувати цілу птицю або рівномірно обсмажити великий шматок м'яса. У деяких моделях газових грилів він оснащується власним пальником.
  • Ємність для деревної тріски призначена для копчення продуктів.

приготування стейку на стільниці гриля

Додаткові опції відкривають величезний простір для кулінарних експериментів, але вони впливають на вартість гриля.

Де краще купити газовий гриль

Газовий гриль – це придбання на багато років, тому не варто економити, купуючи модель невідомої торгової марки або у неавторизованого продавця. Купити якісний газовий гриль відомих брендів Weber, Napoleon, Enders, Grandhall можна на сайті або в фірмовому магазині компанії Luchesk. Крім професійної консультації і приємних цін, ви отримаєте на товар гарантію від виробника, яка становить від 2 до 15 років.

Статті цієї тематики

В нас традиційно використовують мангал, а на Заході - грилі. Оскільки багато людей не бачать відмінностей в цих пристроях, є сенс розібратися, чим гриль відрізняється від мангала, і які переваги він відкриває перед любителями готувати на вугіллі.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Щоб продукти мали чудовий смак, будь-який гриль (вугільний, газовий або електричний) потрібно підтримувати в чистоті. У цьому огляді ви знайдете корисні поради по
ЧИТАТИ ДАЛІ
Чи можуть страви, приготовані на грилі, бути здоровими? Ми розповімо, що потрібно зробити, щоб вони були такими.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Ви впевнені, що добре очищуєте свій газовий гриль? Прочитайте статтю та перевірте! Щоб ваш гриль на газу починав свою роботу без пригод, тобто працював надійно і безпечно...
ЧИТАТИ ДАЛІ