українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Печі

Як переробити стару піч на сучасний камін

Як переробити стару піч на камін

Не скажу, що в нас, як фахівців, часто запитують переробити піч на камін, але подеколи таке трапляється. У людей бувають різні випадки, у когось є стара піч на дачі, хтось купив будинок з такою пічкою або комусь перепало у спадок… Маючи задум розпочати ремонт в приміщенні з подібним «тепловим агрегатом», виникають такі закономірні ідеї, як «переробка грубки в камін» або «як зробити камін замість пічки».

А якщо ще дуже хочеться заощадити, то одразу шукають в інтернеті «камін зі старої печі своїми руками». Скажіть, вам справді немає чим зайнятись? Ви дійсно бажаєте освоїти нову спеціальність заради економії коштів? Вважаю, що краще подумати, як заробити додаткові гроші на хорошу піч і запросити для цієї справи майстра або спеціалізовану фірму з досвідом. Кожен має займатись своєю справою.

Ось кілька цитат по темі з форуму forumhouse.ru:

"В купленном домике имеется печь, ей, наверное, лет 15… Печь обмазана чем-то и покрашена. Эта обмазка вся в трещинах. При протопке идет небольшое количество дыма в комнату, видимо треснули кирпичи печки. Но тянет печь отлично… Мне бы очень хотелось переделать печку, сделать так, чтобы часть печи, выходящая в комнату, была с открытым огнем, что-то типа камина."

або

"Подскажите, как переделать печь в доме на камин и чтобы обогревал дом. У меня есть печь, я хочу переделать её на камин с минимальными затратами. Возможно, ли переделать, так как я хочу?"

Мушу вас засмутити. Переробити піч, та й ще з мінімальними витратами – це просто неможливо. Я сказав би: не займайтесь дурницями, і не треба морочити собі та людям голову. На форумі, до речі, знайшлись подібні відповіді.

На це є кілька вагомих причин:

  1. Як правило, за конкретно переробку ніхто з поважаючих себе майстрів братися не буде.
  2. Немає такого, як переробити піч в камін. Натомість є таке: розібрати стару і збудувати нову піч, і особливо заощадити тут ніяк не вийде.

Це буде піч, в яку можна вставити невеликі дверці зі склом. Цікавить скільки будуть коштувати такі дверці на замовлення? Тут можна зробити розрахунок вартості дверцят за вашими розмірами. Після розбирання пічки цілу цеглу можна почистити, особливо шамотну, і використати повторно. Треба буде докупити цеглу і спеціальну суміш для кладки камінів. Якщо облицювання буде цегляним під розшивку, то доведеться купувати всю нову цеглу на всю піч. Скільки буде коштувати робота? Усе залежить від складності та об’єму. Конкретну вартість робіт може визначити майстер при виборі вами конкретного проекту. І повірте, за нормальну піч хорошого майстра прийдеться заплатити чимало, а по часу це займе, думаю, не менше як тиждень.

- Але все ж таки, чи можна замість пічки зробити камін?

Камін зробити навряд чи вдасться, тому, що в печі січення димохідного каналу менше, ніж в каміні, чи то відкритого типу, чи з камінною топкою.

- І що, інших варіантів немає? Хочеться використати існуючий комин, щоб вогню було видно побільше і грітися можна було… і бажано зробити усе на вчора!

Звичайно, варіанти є. До того ж такі, що зробити можна усе швидко, вогню буде видно достатньо, і в домі буде завжди тепло та затишно.

Для початку, знову ж таки, потрібно розібрати стару піч. Підготувати основу та стіни для нової: вирівняти стяжку і вкласти плитку, стіну поштукатурити. Це можуть зробити майстри по ремонту приміщень. Після встановлення печі (можна до встановлення, якщо попередньо визначитись з моделлю печі) стіну облицювати декоративним камінням або керамікою. Цілу цеглу з розібраної грубки можна використати, наприклад, для будівництва садового каміна.

Варіант 1. Печі для дачі

Недорогі чавунні печі на дровах або трохи дорожчі з оздобленням з кахлю. Є навіть моделі з поверхнею для приготування їжі, що досить зручно при відсутності газу чи достатньої потужності електромережі.

 Печі Kratki

Джерело світлин Kratki

Вариант 2. Печі для дому

Камінофени або печі камінного типу. Різноманіття моделей, форм, оздоблення та функціональних типів просто вражає!

Печі Romotop

Джерело світлин Romotop

Варто зазначити, що за функціональним типом є моделі дешевші, конвективного типу, і дорожчі, з теплонакопичувачем або з водяним контуром, які можна під’єднати до існуючої системи опалення. Оздоблення корпусу може бути з використанням кераміки, натурального каменю: пісковика чи серпентиніту, або просто пофарбованого термостійкою фарбою металу.

Ознайомитись з усіма моделями можна у розділі Опалювальні печі. В каталозі реально багато моделей, тому рекомендуємо скористатись фільтром для підбору за параметрами. Якщо усе ж таки вам важко визначитись з вибором печі або виникли запитання – сміливо телефонуйте нам.

Тренди печей і камінів в 2017 році. Виставка камінів у Франкфурт на Майні

Автор статті Пєсков Ігор.

Статті цієї тематики

За проведеним мною опитуванням клієнтів, яким ми встановлювали камін, переважна більшість розводить вогонь традиційно, за допомогою газети. Досить часто у них виникають проблеми з формуванням хорошої тяги в димоході...
ЧИТАТИ ДАЛІ