українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Топки

Як вибрати камінну топку

Якщо камін планується встановити у невеликому приміщенні, його краще зробити кутовим. Камінний портал у П-подібній формі з мармуровим оздобленням буде відмінним вибором для будинку в стилі "класика". В такому випадку перевага надається фальш-стіні, яка візуально зливається зі стінами кімнати. Якщо ж кімната оформлена у мінімалістичному стилі чи в стилі модерн, тут доречно буде встановити камінну топку, в якої рамка буде контрастного кольору відносно стіни. При чому ціни на топки для камінів коливаються в залежності від матеріалу. Також зараз набирають популярність двусторонні та трьосторонні топки, котрі можна використовувати одночасно у двох приміщеннях.

Вертикальний підйом дверці

Гильйотина, абовертикальний підйом дверці, користувачі рахують дуже зручним. Дверцятами вертикального типу легко керувати та легко підіймаються. У цьому випадку можна спостерігати як горить вогонь в каміні. Проте такі топки значно дорожчі, тому біль поширені топки з тільки боковим відкриванням дверцят. Конструкція каміна з боковим відкриванням дверцят дешевше аналогів з вертикальним підйомом на 300-500 євро.

Топочні дверці

Зазвичай у каталогах магазинів пропонуються каміни з різноманітними формами топок. Нехай і невеликий камін, проте без дверцят та хорошої топки не обійтись. Топки для камінів пропонуються з дверцями у формі напівкруга, призми, кута, та найпоширенішою та функціональнішою рахується топка з створкою традиційної прямої форми. Економні господарі надають перевагу по простішому зовнішньому вигляду, тому що звичайне пласке скло коштує значно дешевше.

Потужність топки

Потужність топки в середньому становить від 4 до 25 кіловат, при площі обігріву приміщення до 200 квадратних метрів. Потужність зазвичай розраховується відносно площі опалювального приміщення. Менеджери магазину підрахують, яка саме топка потрібна у кожному окремому випадку.

Зазвичай камінні топки виготовляються з чавуна або твердосплавних композицій. Гарно дивляться каміни у стилі хай-тек з компактними топками. Вони обов'язково повинні бути вогнетривкими. Тому підійдуть і керамічні матеріали, і сталь з чавуном. Зсередини топка облицьовується вогнетривкою керамікою чи шамотними плитами. Чавунні топки дешевші, ніж стальні, до того ж вони потужніші. Проте стальні мають більш привабливий вигляд. В них також може бути розташований подвійний контур. Це дозволяє приладнати систему примусової вентиляції з обігрівом.Матеріали для камінної топки

Як обрати кращий камін

Потрібно звертати свою увагу на виробників. В хорошій топці завжди буде зроблена футіровка камери, що дозволяє підвищити температуру горіння палива. Ще потрібно дивитись, чи вбудована в топці система чистого скла, яка дозволяє тримати скло чистим та запобігати від осідання сажі. Також поняття "якісна топка" включає в себе подачу повітря ззовні. Якщо не буде подачі повітря з вулиці, то в приміщенні буде стояти задуха. В будь-якому випадку має значення хороший дизайн, гарні аксесуари для каміна і так далі. Камін будується на багато років, тому нема змісту економити на деталях топки чи аксесуарах. Краще заплатити один раз певну суму та потім насолоджуватись якісною роботою затишного та теплого каміна...

Статті цієї тематики

Що таке шибер. Різновиди заслінок та їхнє призначення в печах, камінах та вентиляції. Чи протрібен шибер в камінній топці, і чому в одих моделях він є, а в інших нема?
ЧИТАТИ ДАЛІ