українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Печі

Сучасні кухонні печі на дровах

В теперішні дні технічного прогресу, приготування їжі вже давно ніяк не пов'язано з безпосереднім процесом топки печі, особливо для мешканців великих міст. Але навіть в будинках з пічним опаленням, господині усе рідше користуються таким способом, надаючи превагу більш новим, готуючи на електричній або газовій плиті. Але хай там як не було, навіть в сучасному будівництві заміських будинків і дачних ділянок, тема печей залишається досить актуальною.

Сучасна  варильна піч на дровах
Сучасна варильна піч на дровах La Nordica
Кухоннні печі сьогодні намагаюься зробити і гарними і функціональними. Сучасна малогабаритна опалювально-варочна піч обов'язково має мати плиту і бути придатною не лише для обігріву житлового приміщення, але й для приготування їжі.

Оскільки печі працюють у високих температурних діапазонах, поверхні для них виготовляють з спеціального жаростійкого чавуна. Такі плити призначені як для обігріву, так і для приготування їжі. Встановлючи такую піч потрібно обов'язково врахувати той факт, що плити мають дуже високу тепловіддачу – обов'язково прийміть це до уваги, адже висока температура, яка йде від кухонної плити, здатна пошкодити навколишні предмети.

Сучасні плити на дровах
Сучасний кухонний комплекс варочних плит, що включає печі на дровах

Виходячи зі специфіки конструкції і розміру топки, чавунна плита може дуже сильно нагріватись, при цьому відбувається природній процес теплового розширення металу (це також необхідно врахувати, монтуючи плиту в піч). Залежно від типу компонування, кухонні плити бувають:

  • без конфорок;
  • с одним отвором під конфорку;
  • с кількома отворами під конфорки.

Не рідкістю є і кухонні плити, які мають склокерамічну поверхню. Вони не поступаються чавунним за функціональністю, але виглядають відверто краще і сучасніше.

Варочня поверхня печей з чавуна і склокераміки
Варіанти виконання варильної поверхні печей La Nordica Extraflame: чавун і склокераміка

Але і це далеко не межа. Оопалювально-варильну піч можна укомплектувати духовою шафою, або навіть резервуаром для нагрівання води. Останнє буде дуже актуальним в холодну пору року, адже гарячу воду можна використовувати як для обігріву житлових приміщень, так і в інших цілях. Такі печі, окрім спеціального резервуару, споряджуються водяним контуром, який може регулювати температуру за допомогою електроніки, або навіть автоматично.

Кутова варочна піч на дровах
Кутова варочна плита на дровах виготовлена на замовлення італійським виробником Pertinger

У цій сфері задіяно чимало компаній, а конкуренція, як відомо – це найкращий рушій прогресу. На веб-сайті будь якої компані, яка займається проектуванням і створенням таких пристроїв можна отримати всю необхідну технічну інформацію.

Ось кілька гарних світлин з такими печами в сучасному інтер'єрі кухні. 

Піч на дровах з духовкою на сучасній кухні
Вбудована кухоння плита La Nordica з нержавіючої сталі
Кухонна плита з духовкою на дровах від австрійського виробника Pertinger
Сучасна кухня з італійською дров'яною плитою La Nordica

Статті цієї тематики

Не скажу, що у нас, як фахівців, часто запитують переробити піч на камін, але подеколи таке трапляється. В людей бувають різні випадки, наприклад...

ЧИТАТИ ДАЛІ