українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Димоходи

Як очистити димохід від смоли і сажі в приватному будинку

Чистка дымоходу
Проводьте ревізію і чистку димоходу перед кожним опалювальним сезоном

Одним з основних елементів будь-якого обігрівального приладу, в основі якого лежить спалювання твердого палива, є труба для відводу продуктів згоряння. Догляд за димарем вимагає особливої уваги, так його експлуатація строго регламентована правилами протипожежної безпеки. В першу чергу це стосується регулярної перевірки його роботи і періодичної чистки каналу димохідної труби.

В процесі спалювання в топці палива виділяється дим, що містить в собі частинки сажі, різних смол і інших хімічних речовин. Проходячи по каналу, ці частинки осідають на внутрішніх стінках димоходу, утворюючи з часом все збільшує шар кіптяви. Цей шар не тільки зменшує внутрішній діаметр димаря, а й часто викликає пожежі, так як такий осад легко запалюється.

Сажа в димохідній трубі
Сажа в димохідній трубі з нержавіючої сталі

Крім продуктів згоряння димоходи для камінів можуть бути засмічені і різними сторонніми предметами, що випадково потрапили всередину труби, наприклад кусками цегли, що обвалилась. Якщо камін не топиться протягом тривалого часу, всередину можуть потрапити птахи. Тому регулярна перевірка димоходу перед початком його використання допоможе уникнути неприємних наслідків.

Птахи в димоході
Проведіть огляд димохідного каналу, туди можуть потрапити птахи

Чистку димоходу можна зробити самостійно або звернутися за допомогою до фахівців. Її можна здійснити двома основними способами: механічним методом за допомогою спеціальних щіток і з використанням різних хімічних речовин.

Механічна чистка димаря

Механічне очищення димоходу здійснюють спеціальною циліндричною щіткою (йоржиком), яка закріплюється на тросі і опускається зверху в димохід. Існують також спеціальні щітки з телескопічною подовжуємою ручкою, яку можна вводити в димохідну трубу як зверху, так і через вихідний отвір топки. Такі пристосування для чищення димоходів мають практично всі сучасні набори комплектуючих для камінів.

Щітка для чистки димоходу
Використовуйте для чистки димоходу нейлонову щітку

Після введення щітки в димохід починають поступово проштовхувати її по каналу до тих пір, поки вона не вийде назовні з іншого кінця димоходу, після чого її витягують в зворотному напрямку. При необхідності цю процедуру можна повторити кілька разів.

Чистка димоходу зверху
Доволі часто чистка комина проводиться з даху

Перед початком механічного чищення необхідно надіти респіратор, рукавички і захисні окуляри або маску. У приміщенні не повинно бути протягів, тому всі вікна і двері повинні бути щільно закриті. Предмети побуту необхідно накрити плівкою, щоб не забруднити їх сажею.

Для професійного чищення димоходів використовуються також спеціальні порохотяги, за допомогою яких накопичилася сажа витягується через ревізію.

Видео как почистить дымоход без пыли

Хімічна чистка димоходу

Хімічне очищення димоходу проводиться за допомогою спеціальних засобів, що додаються в топку каміна в процесі спалювання палива. Однак такий спосіб служить скоріше профілактичним заходом і не здатний очистити димохід, в якому вже утворився значний шар відкладень продуктів горіння.

Принцип дії поліна сажотруса
Принцип дії хімічного методу очистки димоходу

Для профілактики забруднення димоходу засіб для чищення камінів необхідно використовувати щомісяця. Воно може запобігти або уповільнити процес утворення сажі на стінках труби. Крім хімічних засобів, простим і надійним способом профілактики забруднення димоходу є осикові дрова з додаванням звичайних картопляного лушпиння, які можна використовувати в цих цілях раз на місяць для топки каміна.

https://www.youtube.com/watch?v=35yqm1Vzshs

Повне очищення засмітилася димохідної труби здатна забезпечити тільки механічне чищення.

Мітки

Статті цієї тематики