Полірувальні засоби для каменю
З плином часу споруди та об’єкти, виготовлені чи оздобленні каменем, можуть потемніти, потріскатися, забруднитися, вкритися органічними та неорганічними відкладеннями. Очистити каменні поверхні, а також поліпшити іх декоративно-захисні властивості допоможуть якісні полірувальні засоби для каміння.
Полірування виробів з каменю складається з трьох етапів. Це механічне оброблення, хімічне та нанесення декоративно-захисних засобів. На першому етапі камінь шліфують за допомогою шліфувальних кругів чи наждачного паперу, на другому – полірується з використанням спеціальних засобів, а на третьому обробляється іншими препаратами, що надають матеріалу первинної краси та блиску.
Типи полірувальних засобів для каменю
Засоби для полірування каменю поділяються на три види:
- Віск (бруски, густий або рідкий). Засоби на основі воску використовують для полірування натурального та штучного каміння. Вони допомагають надати поверхням або виробам цілісного вигляду, додають блиску, допомагають приховати дрібні подряпини та потертості, закупорюють пори та щілини, запобігаючи потраплянню вологи та підвищуючи стійкість до перепаду температур.
- Лак (рідкий або аерозольний). Це спеціальні препарати на основі поліуретанів та полімерів. Їх можна використовувати для зовнішніх та внутрішних робіт. Лаки для каменю дають можливість підвищити показники вологонепроникності матеріалу, стійкість до температурних коливань, хімічного впливу та механічних пошкоджень.
- Кристалізатори. У разі використання кристалізаторів порошок вступає в термохімічну реакцію з каменем. Як правило, такі засоби використовують для кальціємісткого матеріалу, такого як мармур або травертін.
Що врахувати під час вибору засобу для полірування каменю
Підбираючи полірувальний засіб для каменю, варто врахувати декілька моментів, а саме:
- Вид робіт. Сучасні виробники випускають різні полірувальні засоби – для зовнішніх та внутрішніх робіт, тож слід уважно ознайомитись з інструкцією до засобу.
- Тип каменю. Є препарати, які підходять для певного типу каменю, натурального або штучного, або ж є універсальними.
- Безпечність. Якщо поліроль використовуватиметься для внутрішніх робіт, він має бути повністю безпечним, не виділяти у навколишнє середовище небезпечних для людини речовин.
- Властивості засобу. Зважаючи на об’єкт оброблення, його розташування та інтенсивність використання, слід приділити увагу та вивчити його здатність до протистояння ультрафіолетовому промінню, морозостійкість, влагостійкість, якість, однорідність та термін використання.
Де придбати якісні поліролі для каменю
Зважаючи на те, що полірувальні засоби для каменю – це не лише зовнішній вигляд об’єкта чи споруди, а ще й його довговічність, міцність та надійність, до їх купівлі треба поставитися уважно.
Не варто купувати поліролі з рук чи на базарі, де навряд чи гарантують походження препаратів та дотримання правил їх зберігання. Краще віддати перевагу спеціалізованим магазинам, наприклад, інтернет-магазину LUCHESK, ми пропонуємо:
- поліролі для каменю відомих та відповідальних виробників;
- засоби різного типу (віск та лак);
- препарати для оброблення такого каменю: граніту, мармуру, натурального;
- для використання у альтернативних умовах – зовнішнього або внутрішнього;
- різного об’єму, що сприяє економному використанню.
Поліролі від інтернет-магазину LUCHESK сертифіковані, відповідають вимогам та стандартам. Засоби для полірування каменю легкі та зручні у використанні, мають прийнятну ціну і високу якість.