українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Засоби для догляду за каміном

Йорж для чистки димоходу

Очищення димоходу є обов’язковою процедурою в обслуговуванні камінів та пічок. Навіть у разі використання якісних сухих дров та найсучасніших камінних установок, дрібні часточки горіння поступово накопичуються на стінках димоходів і погіршують роботу опалювальної системи. Щоб почистити димар особливих знань та навичок не треба, а от спеціальний йорж для чищення димоходу знадобиться.

Чому засмічується димохід

Існує декілька причин забруднення димоходу. Знаючи про них, власники камінів та пічок будуть розуміти причини забруднення та зможуть звести ці моменти до мінімуму. Отже, горіння дров призводить до утворення газу та диму. Дим буває білим та чорним. Перший – це результат водяних парів, які виділяють деревина та вугілля, а другий утворюється від вугілля та сажі.

До забруднення димоходу можуть призвести наступні дії:

  • спалювання різного сміття, що містить велику кількість вуглеводнів (пластик, поліетилен, пінопласт, картон або цупкий папір);
  • використання вологих, з високим вмістом смоли дров чи брикетів;
  • неправильне закладання дров в пічку чи камін;
  • нерегулярне очищення димохідних труб від золи;
  • порушення роботи каміну чи печі.

Усі ці моменти призводять до того, що димохід забивається. Це впливає на ефективність роботи опалювальної системи і, навіть, може створити загрозу для життя. У забитих димовивідних каналах звужується прохід для диму, що призводить до зворотньої тяги та потрапляння чадного газу в помешкання. Загрозу становлять і великі частки сажі, які вилітають з димаря та створюють пожежонебезпечну ситуацію.

На те, що димохід потребує очищення вказують наступні ознаки:

  • під час розпалювання дрова погано розгоряються, або взагалі тухнуть;
  • приміщення наповнюється димом;
  • тепловий ефект каміну чи пічки значно знижується;
  • зменшується тяга.

Способи очищення димоходу

Існує два способи очищення димоходу: хімічний та механічний.

Хімічний передбачає використання спеціальних хімічних речовин, які пом’якшують наліт. Він розчиняється та виводиться через димохід натуральним шляхом.

Механічне очищення проводять за допомогою спеціальних шкребків та йоржа для чистки димоходу.

Маєте камін – майте під рукою йорж для димоходу

Більш безпечною та ефективною вважається механічна очистка димоходу. Виконувати її потрібно раз на півроку, тож варто мати під рукою спеціальний йорж. Йорж для очищення димоходів зовні нагадує щітку для миття посуду з вузьким горлечком. Такі аксесуари можуть мати сталеву або нейлонову щетину. Остання підходить для чистки керамічних, металевих та цегляних димоходів. Нейлоновим виробам під силу впоратися навіть з великим шаром нальоту та таким, що в’ївся.

Спеціальний йорж для чищення димаря не пошкодить внутрішню поверхню димоходу, тож не погіршить роботу системи опалення. Універсальним вважається йорж для чищення димоходу 150 мм. До йоржу варто придбати гнучкі ручки до щітки. Це додаткові аксесуари, які мають різну довжину та допоможуть очистити димоходи будь-якого розміру. Подовжувач для йоржа для чищення димоходу з гнучкою ручкою допоможе добратися до найвужчих місць димовивідного каналу. Купивши йорж для чищення димоходу 150 мм з гнучкою ручкою, власнику каміну чи пічки не доведеться лізти на дах. Інструмент просувають в отвір опалювального приладу і через нього чистять димохід.

На питання де купити йорж для чищення димаря маємо однозначну відповідь – в інтернет-магазині LUCHESK. Тут відразу можна придбати й гнучкі ручки. Вироби торгової марки Hansa цінують за високу якість та надійність, а йоржі та ручки до них – ще й за зручність та ефективність. Тож, звертайтесь до нас і тримайте свій камін у чистоті.

Засоби для догляду за каміном