Камінні топки з водяним контуром
Топки для каміна з водяним контуром: особливості конструкції і переваги
Сучасні опалювальні прилади можуть не тільки ефективно обігрівати приміщення, але і прикрашати інтер'єр. До таких належать камінні топки з водяним контуром. Від звичайних вони відрізняються подвійними стінками камери згоряння. Такі топки функціонують так само, як і твердопаливні котли, тільки виглядають набагато привабливіше і можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні.
Конструктивні особливості каміна з водяним контуром
Камін з водяним контуром являє собою комбінацію традиційного вогнища і звичайного дров'яного котла. Сучасні виробники пропонують топки з закритими камерами згоряння і системами подвійного допалювання. Але вони хоч і відрізняються дуже високим ККД (до 82%), але все ж мають один суттєвий недолік – добре обігрівають тільки те приміщення, в якому встановлені.
Якщо ж в будинку кілька кімнат, то в них може потрапити тільки незначна частина тепла від каміна за допомогою складних систем димоходів, прокладених в стінах, або методом природної циркуляції повітря. Камінна топка з водяним контуром має, як і звичайний твердопаливний котел, подвійні стінки, між якими циркулює теплоносій. Такий прилад опалює не тільки кімнату, в якій встановлено, але і всю будівлю.
Переваги камінних топок з водяним контуром
Каміни з водяними сорочками, незважаючи на досить високу вартість, мають цілий ряд переваг:
- їх можна врізати в уже існуючу опалювальну систему. Встановлення камінів здійснюється так само, як і монтаж твердопаливних котлів. При бажанні встановити таку топку вам не доведеться витрачати додаткові гроші на покупку якихось особливих радіаторів або іншого обладнання;
- топки з водяною сорочкою можуть обігрівати великі будівлі. Перед тим як купити камінну топку, потрібно правильно розрахувати її потужність. При підключенні спеціального насоса для опалювальних систем нагрітий гарячий теплоносій може подаватися навіть у найвіддаленіші кімнати або на другі поверхи будинків. Це і відрізняє каміни з водяним контуром від звичайних;
- розраховані на тривалий період роботи. Для виготовлення топок використовується високоякісна сталь великої товщини. З'єднуються деталі методом зварювання або лиття. Це забезпечує міцність виробів навіть в умовах роботи при високих температурах.
- камінні топки виглядають набагато привабливіше звичайних твердопаливних котлів. Тому вони і виступають в якості основних декоративних елементів в інтер'єрі. Топки можуть мати найрізноманітніший дизайн, призматичні, панорамні і інше скло, яке дозволяють милуватися язиками полум'я. На скло наноситься спеціальне покриття, яке перешкоджає осіданню сажі. Топки можна облицювати будь-якими декоративними матеріалами – плитка, штучний або природний камінь, кераміка, ліпнина та ін. Такі топки відмінно вписуються в сучасні та класичні інтер'єри.
- зручні і безпечні в експлуатації. Топки мають місткі камери згоряння, висувні зольники, шибери, заслінки і інші конструктивні особливості, які роблять експлуатацію безпечною і зручною. Якщо камін встановити з дотриманням всіх технічних вимог, то ви будете застраховані від викидів диму та інших продуктів горіння в приміщення.
Опалювальні прилади з водяними сорочками підходять для будівель будь-якого типу і розміру. Завдяки невеликим габаритам топка не займе багато місця в приміщенні.
Камін з водяною сорочкою: можливості опалювального приладу
Багатьох користувачів цікавить питання, чи можна використовувати каміни з водяними сорочками в якості основних джерел тепла. В цілому все залежить від площі опалювального приміщення, потужності приладу, ефективності системи опалення, а також від наявності вільного часу у господарів. Адже підтримувати постійну температуру в приміщенні з каміном (нехай навіть і з системою тривалого горіння) досить клопітно, так як потрібно постійно стежити за топкою.
Тому найкращий варіант – це використання каміна в якості додаткового джерела тепла. В одній опалювальній системі може бути встановлений газовий або електричний котел і камін з водяним контуром. При доступного за ціною твердого палива (наприклад, обзол або інші некондиційні пиломатеріали) можна набагато економніше витрачати природний газ, який дорожчає з кожним роком. Коли господарі будинку, можна розтопити камін. Після припинення горіння, коли температура в системі опуститься нижче заданої, автоматично запуститься газовий або електрокотел. Коли ж теплоносій буде нагріватися від каміна, то інші прилади просто не будуть включатися.
Обладнання, необхідне для установки каміна з водяним контуром
Встановлення каміна з водяним контуром не відрізняється особливою простотою, але все ж набагато простіше, ніж роззведення традиційного вогнища. Для цього знадобиться таке обладнання:
- підставка з жаростійкого матеріалу, на яку буде встановлена камінна топка. Це може бути металевий лист, викладена із плитки платформа тощо. Краї площадки повинні виступати за переділ передньої частини каміна;
- розширювальний бак: він необхідний для того, щоб збирати в себе надлишки води, яка розширюється при нагріванні. Опалювальні баки бувають у вигляді звичайних сполучених посудин або ж з мембранами для закритих систем опалення, що працюють під тиском;
- димохід: ви можете придбати відразу комплект димоходу, який підійде до обраної моделі каміна;
- контролер, який необхідний для контролю роботи топки;
- термозахист: спеціальний прилад, який запобігає закипанню теплоносія (скидає воду при нагріванні її понад 95 ˚С);
- підривний клапан: пристрій призначений для захисту опалювального приладу при підвищенні тиску;
- монтажна арматура: різноманітні крани, вентилі, з'єднувальні муфти, трубки та ін.;
- теплообмінник: використовується при відкритому підключенні.
Також для збільшення ефективності обігріву приміщень знадобиться спеціальний циркуляційний насос, який буде примусово перекачувати воду. Його використання зручно тим, що система буде відмінно функціонувати навіть без наявності ухилу, який необхідний для природної циркуляції.
Що потрібно врахувати при виборі каміна з водяним контуром
Щоб прилад максимально ефективно виконував свої функції, необхідно врахувати наступне:
- теплова потужність: від цієї характеристики залежить ціна каміна з водяним корпусом. При розрахунках потрібно врахувати площу опалювальних приміщень, ступінь теплоізоляції будівлі, кліматичні умови;
- функціональність: наявність камери подвійного допалювання, примусова або природна подача повітря в топку, наявність системи автоматичного очищення скла та ін .;
- конструктивні особливості: розмір і форма скла, місце підключення димаря, габарити і т.д.
Купити каміни з водяними контурами в Україні пропонує інтернет-магазин Luchesk. У нас представлений великий вибір обладнання зарубіжних і вітчизняних виробників, яке ми доставляємо безкоштовно в будь-який регіон України. Звертайтеся, і допоможемо вам вирішити всі питання, пов'язані з опаленням.