українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Топки

Кутові топки для каміна: дизайн і функціональність

Угловая топка

Кутові топки – це топки, які мають дві перпендикулярні сторони огляду полум'я, фронтальну і бічну (ліву або праву). В топках закритого типу встановлено два оглядових скла, в прямій дверній стулці і бічній стінці, а в Г-подібній дверці суцільне гнуте або з складене з частин.

Існують моделі з симетричними і асиметричними сторонами, з гострим і заокругленим кутом. Топки з симетричними сторонами зазвичай більш компактні і невеликі за габаритними розмірами. Це дозволяє розміщувати їх в кутку приміщення з обмеженими розмірами.

Варто зазначити, що кутові каміни і каміни з кутовою топкою часто не одне і те ж. У першому випадку, термін визначає розташування каміна в кутку приміщення, а у другому, мається на увазі камін з додатковим бічним оглядом, який нерідко буває й пристінним.

Пристінний камін з кутовою топкою Piazzetta

Топки для каміна з кутовим склом

З ростом популярності інтер'єрів у сучасному стилі, все більше зростає попит на каміни з кутовим склом. Як правило, такі моделі обирає більш молоде покоління наших клієнтів, яким імпонує інтер'єр у стилі мінімалізм, конструктивізм або лофт. Акцент робиться на простоту форм і функціональність.

Європейські виробники камінів не лише виготовляють топки та облицювання до них. Вони приймають активну участь у формуванні певних трендів у сфері дизайну інтер'єрів. У всіх відомих фірм асортимент продукції вже досить давно розширено серіями кутового формату. Спочатку це були чавунні топки з окремою фронтальною дверкою і глухою заскленою стороною.

Кутова чавунна топка

Трохи пізніше корпус топок і дверці почали виробляти з жаростійкої листової сталі. Це дало можливість урізноманітнити форми та розмірний ряд.

Камінні топки Schmid з кутовим склом

Кутові топки з вертикальним підйомом дверці

З появою нових технологій виробництва і більш високих естетичних вимог, з'явились моделі з суцільним вигнутим склом. Відсутність рамки між склом надає каміну сучасніший дизайн та збільшений огляд вогню.

Гнуте кутове скло в камінній топці

Для безпечного і зручнішого користування такі топки обладнані ліфтовим механізмом вертикального підіймання дверці. Легкий, плавний і безшумний підйомний механізм ще нікого не залишав байдужим. Проте за підвищений комфорт і дизайн потрібно платити більше. Такі опції значно впливають на ціну.

Камін з кутовою топкою

Кутові топки з бічним відкриванням дверці

Звичайно, існують варіанти дешевші й простіші, з відкриванням Г-подібної дверці вбік.

Кутова топка з бічним відкриванням дверці

Щоб зменшити вартість і мінімізувати ризик появи тріщини на згині скла, виробники часто роблять дверку зі склом, що складається з окремих частин. До таких топок потрібно ретельніше приглядатись. Рамка повинна бути достатньо жорсткою, з профілем посиленої конструкції. При відкриванні дверці, сторона з ручкою не повинна провисати, в іншому випадку може лопнути скло. Такими топками необхідно користуватись вкрай акуратно і обережно. Важливо знати й те, що виробники не поширюють гарантію на термостійке скло.

Рекомендації по експлуатації

Кутові топки повинні експлуатуватись при зачиненому положенні дверці. Підкладання дров необхідно проводити лише після повного згорання деревини до утворення тліючого вугілля. Це попередить можливе потрапляння диму в приміщення. Коли дверка припіднята або відчинена навстіж, згорання дров буде відбуватись активніше. Для підтримання режиму горіння і тяги в димоході необхідно забезпечити більший притік повітря в приміщення.

Сьогодні вибір даної продукції дуже великий, іноді самому важко розібратись з різноманіттям і напливом новинок від виробників. Тому якщо ви бажаєте вибрати і купити у нас хорошу кутову топку для каміна, звертайтесь до наших менеджерів за детальнішою консультацією.

Автор статті Пєсков Ігор