українською
по-русски
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Барбекю і гриль

Як коптити на газовому грилі

копчення м'яса з допомогою гриля

Багатьох власників газових грилів цікавить питання, чи можна на ньому коптити м'ясо. Насправді за наявності надійного апарату, що працює на газі, можна закоптити будь-які продукти. У цьому огляді ви знайдете поради, як коптити на газовому грилі методом холодного або гарячого копчення із застосуванням тріски.

Що таке контейнер для копчення

Оскільки при копченні на газовому грилі використовується тріска, її потрібно кудись помістити. Для цього використовують спеціальні металеві контейнери з отворами. Отвори мають бути правильного розміру, щоб деревина тліла, а не горіла.

контейнер із тріскою у грилі

Деякі газові грилі обладнані вбудованою скринькою, яка розміщується над власним пальником. Але якщо ваш гриль не має такого аксесуара, його можна придбати окремо. Звісно, за відсутності контейнера тріску можна загорнути у харчову фольгу, але використання спеціального контейнера значно спрощує процес.

Ящики для тріски можуть бути виконані з чавуну або нержавіючої сталі. Обидва варіанти міцні, надійні та довговічні. Але враховуючи більшу вагу чавунних виробів, більшість людей віддають перевагу аксесуарам з нержавіючої сталі. Хороший варіант – контейнер для копчення Weber. Металеві стіни добре прогріватимуть тріску, а через правильно спроектовані отвори ароматний дим буде рівномірно огортати продукти на решітці.

Як вибрати потрібну тріску для копчення на газовому грилі

Дим – це одна з найважливіших складових копчення, оскільки саме він надає страві чудового аромату та смаку. Щоб не зіпсувати продукт важливо правильно підібрати потрібну конкретному продукту породу деревини, яка додасть потрібні нотки, не перебиваючи при цьому смак самого продукту.

Хороший смак стравам дає тріска з твердих порід деревини з низьким вмістом смол. Для копчення можна використовувати моно-щепу або готові суміші. На покупній трісці вказується, для яких продуктів вона підходить. 

копчення м'яса на грилі

При цьому важливо врахувати, що тверда деревина горить довго, тому якщо порода має «міцний» смак, такої тріски не варто багато додавати. Сильного аромату та пікантної гостроти страві надає гікорі. Насичені сорти тріски добре поєднуються з вільхою та фруктовими сортами (наприклад, яблуком та вишнею).

Ніколи не використовуйте для копчення тріску смолянистих порід та берези. Перші надають страві неприємного запаху і гіркого смаку, а березова тріска – яскраво виражений запах і смак дьогтю.

Як підібрати фракцію тріски

Дерев'яна тріска продається в широкому діапазоні розмірів. Незважаючи на те, що форма і розмір тріски не істотно впливають на кінцевий результат копчення, не рекомендується купувати занадто дрібну фракцію. Така тирса горить швидко і інтенсивно, виділяючи багато диму, тому страва може придбати гіркий присмак.

контейнер для копчення Weber

Для швидкого копчення середніх за розміром продуктів краще використовувати тріску середньо-дрібної фракції. А для багатогодинного копчення великих шматків м'яса можна вибрати більшу тріску.

Чи потрібно замочувати тріску для копчення

Занадто суха тріска швидко згорятиме без утворення потрібної кількості диму, а готовий продукт може вийти занадто сухим. Волога тріска тлітиме, а не горітиме, створюючи повільний і стійкий потік диму, який не буде гірким. Однак варто врахувати, що занадто сирий матеріал (понад 75% вологості) може швидко згаснути або горітиме нерівномірно, виділяючи велику кількість диму.

підготовка до копчення тріскою

Для гарячого копчення на газовому грилі рекомендується використовувати тріску вологістю 50 — 55 %, а для холодного – 60—65%. Якщо первісна тріска надто волога, її необхідно просушити, а суху – зволожити.

По можливості замочуйте дерев'яні чіпси на 4 години і залишайте запас щонайменше на годину до початку копчення. Так деревина встигне добре зволожитись, а у вас буде достатньо часу, щоб привести її до потрібної вологості. Для короткого копчення (наприклад, якщо потрібно надати димний аромат ковбаскам або невеликим шматкам м'яса) достатньо замочувати тріску близько години. Тріска замочується у воді кімнатної температури, після чого необхідно дати стекти зайвій воді і просушити тріску, виклавши її рівним тонким шаром на якійсь поверхні.

Особливості копчення на газовому грилі

Оскільки газові грилі призначені для приготування їжі на прямому вогні, для якісного копчення потрібна модель щонайменше з двома пальниками. Це дозволить використовувати непрямий метод приготування, у якому продукти розташовуються осторонь прямого вогню.

готове м'ясо гриль

При такому способі на пальник, що горить, поміщається контейнер з тріскою, а друга частина гриля залишається вимкненою. Коли всередині гриля досягається потрібна температура, продукти поміщаються на прохолодну сторону і закривається кришка до закінчення процесу копчення. Так під кришкою створюється ефект духовки, а відсутність прямого вогню під продуктами унеможливлює їх підгоряння. В результаті копчена страва вийде соковитою та ніжною.

Якщо потрібно приготувати страву швидко і просто надати їй димний аромат, продукти можна класти на грати зверху запаленої горілки. При такому способі дуже важливо підтримувати правильну температуру та контролювати ступінь готовності страви.

Як налаштувати газовий гриль для копчення: вибір оптимальної температури

грилінг із тріскою

Встановіть контейнер із тріскою в гриль (бажано в одному з далеких кутів гриля), після чого увімкніть усі пальники на режим сильного горіння та закрийте кришку. Коли через випускні отвори з'явиться дим, поставте продукти на решітку та встановіть необхідну температуру. Для більшості продуктів оптимальна температура копчення на газовому грилі становить 110 — 120 °С. Холодне копчення в газовому грилі передбачає тривалу обробку продуктів, тому температура має перевищувати 40 °С.

Підтримка постійної температури – запорука правильного процесу копчення. Тому намагайтеся не відкривати кришку в процесі приготування: так загубиться не тільки температура, а й дим. Дотримуйтесь рекомендованого часу копчення конкретної страви, а для контролю температури та готовності продукту використовуйте спеціальний термометр-щуп.

Для того, щоб призвичаїтися коптити різні продукти на газовому грилі, спробуйте готові рецепти і дотримуйтесь рекомендованого часу та температури. Згодом ви зрозумієте нюанси процесу і зможете урізноманітнити перелік копчених страв і тріски, що використовується для надання їм своєрідного смаку і аромату.

Статті цієї тематики

Найчастіше власники грилів коптять м'ясні продукти методом гарячого чи холодного копчення. Але щоб копчений продукт отримав потрібний смак і аромат, важливо..
ЧИТАТИ ДАЛІ
Якщо ви впевнені в тому, як правильно вибрати газовий гриль, в цьому огляді ви знайдете корисні поради, які допоможуть звузити коло варіантів і зроблять покупку максимально усвідомленою
ЧИТАТИ ДАЛІ
Приємний вигляд блискучого металу з приємним запахом смаженого м'яса і легеньким димком напевно не не залишить байдужим кожного, хто вирішив на кілька годин втекти з міста. Але зробити цю вилазку на природу...
ЧИТАТИ ДАЛІ
Ви впевнені, що добре очищуєте свій газовий гриль? Прочитайте статтю та перевірте! Щоб ваш гриль на газу починав свою роботу без пригод, тобто працював надійно і безпечно...
ЧИТАТИ ДАЛІ